Search magnifier

חיפוש

חדש באתר: גיליון סוף השנה של 'דיזיינר' - מגזין העיצוב של ישראל. לחצו כאן ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים

חברה שהיא גם משפחה

בקבוצת הנדל"ן 'תדהר' לא מדברים על גיוס עובדים לחברה אלא על צירוף אנשים ל'משפחת תדהר'. איילת בורנשטיין, סמנכ"לית משאבי האנוש, מספרת על תחושת המשפחה המורחבת גם בחברה שמעסיקה למעלה מ-800 עובדים, ואיך בזכותם הפכה ל"חברת ההיי-טק של שוק הנדל"ן הישראלי"

גליה היפש JOBS פברואר 2019
אנשי תדהר ביום כיף (צילום: קבוצת תדהר)

ממש לאחרונה חגגה 'תדהר', קבוצת הנדל"ן הפרטית הגדולה בישראל, 25 שנים להיווסדה – שנים שבהן הפכה לאחת מקבוצות הנדל"ן החזקות והמוערכות בארץ ובית חם ומקור לעוצמה וגאווה עבור למעלה מ-800 אנשים מצוינים. מראשית דרכה, חרתה הקבוצה על דגלה את המחויבות הבלתי מתפשרת לאיכות, אמינות, בטיחות ושירות, ושמה לעצמה כמטרה להיות חברה 'מזן אחר' בשוק הנדל"ן הישראלי – חברה ערכית, מובילה ואיכותית ששמה את הדגש על האנשים, שמטפחת מצוינות וחדשנות ומהווה מודל חיקוי לענף כולו.

"אנחנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר ליצירת ערך אמיתי עבור האנשים שלנו ושותפינו טמונה באנשים", אומרת איילת בורנשטיין, סמנכ"לית משאבי האנוש בקבוצה, "תדהר מהווה בית מקצועי, חם ומאתגר למאות עובדים מסורים, שצמחו בקבוצה ומעצבים בכל יום מחדש את תרבותה הארגונית. יחד, מהווים האנשים של תדהר את ההון האנושי של הקבוצה, שאין אוצר גדול ממנו.

"ביחד עם האנשים שלנו, עדכנו לפני מספר שנים את הייעוד של הקבוצה והוא מהווה את הבסיס שלנו להצלחה: לבנות ארגון של מקצוענים, לבנות בתים שאנשים אוהבים ולייצר רק לקוחות מרוצים. לומר שאנו יוצרים אך ורק לקוחות מרוצים, זה דבר שהוא כלל לא פשוט: זה אומר שאנחנו חייבים להציב לעצמנו רף גבוה מאוד לסטנדרטים של עבודה ושל שירות. בלוגו שלנו מופיע הסלוגן 'בונים אמינות', ואנחנו בהחלט עומדים מאחוריו".

מחפשים שחקני נשמה עם ברק בעיניים. בורנשטיין (צילום: רונן אקרמן)

קבוצת תדהר, בבעלות גיל גבע, אריה בכר ומארק ויסמן, נוסדה בשנת 1993 ומדורגת בין שבע חברות הנדל"ן המובילות בארץ, על-פי נתוני DUN'S ו-B.D.I. מאז היווסדה, עוסקת תדהר בייזום, תכנון ובנייה של מגורים, משרדים ומסחר בארץ ובעולם, וכן בהתחדשות עירונית ובעבודות גמר לעסקים. עד היום, בנתה הקבוצה למעלה מ-16,000 יחידות דיור ויותר מ-1.5 מיליון מ"ר של שטחי משרדים ומסחר.

מה מייחד את אסטרטגיית משאבי האנוש שלכם?

"אנחנו מתבוננים ברמה הארגונית על משולש אחד משמעותי: האנשים שלנו, התרבות הארגונית והמתודה. החברה צמחה משמעותית מבחינת מספר עובדים בשנים האחרונות, ואנחנו רואים בהם את המשאב החשוב ביותר ומאמינים שרק בזכותם הגענו לאן שהגענו, ולכן אסטרטגיית משאבי אנוש מבחינתנו היא בניית ארגון של מקצוענים: איך מפתחים את העובדים כדי שיהיו המקצוענים ביותר בתחומם וגם ירגישו מטופחים, וייהנו מהעשייה היום-יומית שלהם ומאופציות לקידום ופיתוח אישי ומקצועי.

"כדי לבנות את האנשים שלנו, פתחנו בשנה שעברה את 'מכללת תדהר' – מכללה פנים-ארגונית ייחודית למקצועות הבנייה, שבה אנו מעבירים קורסים והכשרות מקצועיות כגון בטיחות, שלד, גמר וסטנדרט בנייה, ובסיומם המודרכים נבחנים על החומר הנלמד ומקבלים הסמכה לעבודה בתחום. בנוסף, כל עובד יכול לבחור ממגוון קורסי ההעשרה שהמכללה מציעה, כגון שפות (אנגלית, ערבית וסינית), קורסי ניהול, משא ומתן, תקשורת, עזרה ראשונה ועוד.

"במהלך השנה אנו מקיימים הרצאות אורח בנושאים שונים ומגוונים, הפתוחות לכלל העובדים. מכללת תדהר היא פלטפורמה של למידה ארגונית שמאפשרת הכשרת עובדים והעברה של הידע המצטבר, תוך יצירת סטנדרטים של איכות. כך בונים ארגון של מקצוענים! השנה גם נרחיב את מספר הקורסים ונפתח קורסים בתחום הבטיחות ובתחום שירות הלקוחות לספקים ולקבלני המשנה שלנו, במטרה להעניק להם ידע וכלים שאנו מאמינים שיחוללו שינוי בענף כולו".

כיצד המוטו 'חברה שהיא גם משפחה' משתקף בפועל?

"מתוך הבנה שהאנשים של תדהר הם הרוח שמניעה את המפרשים של החברה, והם העומדים מאחורי ההצלחה וההישגים שלה, אנו מנצלים כל הזדמנות לפנק ולטפח אותם ולדאוג לרווחתם. אנחנו רואים חשיבות רבה, לדוגמא, בנושא אורח חיים בריא, ולכן הוספנו פירות וירקות ואוכל בריא חינם בכל האתרים ובמטה החברה. העובדים גם נהנים ממנוי מוזל לחדרי כושר, מסדנאות להפסקת עישון ולהרזיה, ואנו מעודדים השתתפות עובדים בנבחרות ספורט ובמגוון פעילויות ספורטיביות.

"בנוסף, אנו עורכים מדי שנה מספר אירועים קבועים שהעובדים מחכים להם – כגון הפנינג משפחות בקיץ, אירוע משפחות בחנוכה, יום האישה, טיול או נופש שנתי מושקע – שמטרתם לחזק קשרים, ליצור מפגשים והיכרויות, ולהעצים את המחויבות ההדדית. בשנה שעברה, לדוגמה, הטסנו את העובדים לכרתים ובאפריל נצא יחד לחופשה באילת עם בני הזוג. כמו כן, אנו מקיימים אירועים מיוחדים כגון פעילות הורים וילדים באתרי הבנייה שלנו – 'הבנאי הצעיר', אירוע ל"ג בעומר בסימן בטיחות, מועדון הסרט הטוב, ימי גיבוש מחלקתיים ועוד.

"חשוב לנו גם לחבר את פעילות הרווחה שלנו לערכים שהקבוצה מושתתת עליהם. כחברה העוסקת בבניית הארץ, אנו משקיעים במעורבות העובדים שלנו בכמה שיותר פעילויות למען הקהילה ולכן, במקביל, במסגרת האחריות החברתית של הקבוצה, אנחנו נותנים לעובדים שלנו את הפלטפורמה לתרום לקהילה ומשקיעים בזה הרבה – בפעילויות מגוונות כגון שיפוץ דירות לנזקקים, חלוקת מזון, פעילות התנדבותית עם עמותות וכדומה. אבל יותר מכל, חשוב לנו שהעובדים שלנו ירגישו בבית וידעו שיש מי שדואג להם לא רק בימי הכיף ובשמחות, אלא גם באתגרים של החיים ולעיתים אף בעצב".

איך אתם מתמודדים עם האתגרים של חברה שצומחת בקצב כל-כך מהיר?

"בשנים האחרונות קצב הצמיחה של תדהר מהיר מאוד, ואנו מגייסים עשרות רבות של עובדים חדשים מדי שנה. היום יש בתדהר עשרות משרות פתוחות, הן בתחום הביצוע והן במטה. אנו מגייסים מנהלי עבודה, עוזרי וממוני בטיחות, מנהלי תכנון, מנהל יזמי, מהנדסי ביצוע ומנהלי פרויקטים מנוסים, אנשי בקרה תקציבית, נציגי שירות ותפקידי מטה שונים.

"תדהר היא חברה פרויקטלית שעובדת בענף לא פשוט ובעצימות גבוהה מאוד, אבל למרות הצורך אנחנו לא מתפשרים. מחפשים רק את הטובים ביותר, אבל בשביל 'לעלות לאוטובוס' שלנו הם צריכים להיות קודם כל אנשים ורק אחר-כך מקצוענים. אנחנו מחפשים שחקני נשמה עם ברק בעיניים. אנשים מצוינים שמחפשים אתגרים, לא מפחדים מעבודה קשה, ורוצים לשנות את הענף ולהשפיע. אם תשאלי אנשים בענף, יגידו לך שתדהר היא המקום שהכי טוב לעבוד בו. את הקסם הזה, שיוצרים האנשים שלנו, קשה מאוד לחקות. למעלה מ-40% מהמשרות אצלנו אוישו בשנה האחרונה בשיטת 'חבר מביא חבר' – וזה אומר הרבה!".

עובדים מרוצים יותר כשנותנים להם תנאים טובים יותר?

"התנאים הינם פרמטר חשוב אבל העובד מחפש גם אתגר, פיתוח וסיפוק מקצועי, הנאה בעבודה, גיבוי ותמיכה, השפעה וגאווה – להיות חלק ממשהו גדול יותר, ממשפחה גדולה. החבילה הכוללת היא זו שעושה את העובד שמח ומאושר".

בורנשטיין הצטרפה לתדהר לפני כשנתיים, לאחר למעלה מ-17 שנה באינטל בתפקידים שונים בתחום משאבי אנוש. "מבחינת המצוינות, קבוצת תדהר היא כמו ההייטק של ענף הנדל"ן והעובדה היא שאנשים כאן נותנים את הנשמה ומביאים להצלחת החברה".

מהו סוד ההצלחה של תדהר?

"הכול מתחיל באנשים. הצלחת החברה מבוססת על אנשים ועל מערכות יחסים ארוכות-טווח המושתתות על אמון ואכפתיות, ולכן חשוב לנו החיבור בין האנשים שלנו. אנחנו מחפשים שחקני נשמה, אנשים שיודעים לעבוד בצוות, בעלי יכולת בין-אישית גבוהה שרוצים להצליח. אנחנו חברה שמשפיעה על חיי הלקוחות. ההחלטה לקנות דירה היא בין ההחלטות המשמעותיות ביותר שאדם עושה במהלך חייו, ויש לנו אחריות כבדה כלפי לקוחותינו. מבחינתנו כל לקוח הוא עולם ומלואו ואנו מעמידים את שביעות הרצון שלו במקום הראשון. לפני כל דבר אחר – אנחנו מקיימים את מה שאנו מבטיחים".

מהם האתגרים של ענף הבנייה, שעימם צריכים העובדים להתמודד?

"האתגרים הם רבים – מתהליכי תכנון, רישוי ובנייה מורכבים, ועד לשמירה על הבטיחות, המחסור בפועלים, העבודה באתרי הבנייה בקיץ ובחורף בתנאים לא פשוטים, ועוד. הענף מאופיין בשמרנות רבה, הרבה משיטות העבודה בו לא השתנו במשך עשרות שנים, בעוד שתעשיות אחרות עברו שינויים אדירים. יש פוטנציאל אדיר להכנסת חדשנות טכנולוגית לענף, שתשפיע הן על היעילות והן על הבטיחות – ואנחנו משקיעים בכך רבות: בין היתר, במהפכת התכנון בתלת ממד שהובלנו, בשיתופי פעולה עם סטארט-אפים בתחום הקונסטרקשן טק ואימוץ טכנולוגיות בנייה מתקדמות, ובשינוי שאנו מובילים היום בכל נושא הבטיחות באתרי הבנייה".

היכן תדהר שואפת להיות בעוד עשור?

"להמשיך לבנות את הארץ, להוביל את ענף הנדל"ן ולהוות מודל חיקוי עבור אחרים – בדרך שלנו ומתוך מחויבות עמוקה, לערכים שאנו מאמינים בהם ולאנשים שלנו – עובדים, לקוחות וספקים".

טוב לדעת
נגישות