Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

תפיסת עולם חלוצית

חברת וקנין עמרם ובניו הינה חברה משפחתית ותיקה וגדולה שכחלק מתפיסת העולם של בניין הארץ, משתדלת להיות נוכחת בבניין של ערים ושכונות חדשות בכל הארץ. בחברה קובעים כי סוד הצלחתה הוא הקפדה על מקצועיות ושירותיות

פרויקט מודיעין נופים (הדמיות: יח"צ)

חברת וקנין עמרם ובניו פועלת במתכונתה הנוכחית מאז שנת 1985. החברה המשפחתית מתמחה בעיקר בבניה למגורים, במרכזי הערים הותיקות וגם בשכונות חדשות ובערים חדשות, כדוגמת מודיעין וחריש.
רון וקנין, סמנכ"ל הכספים ודור שלישי בחברה – יחד עם אחיו הגדול עמר, סמנכ"ל הביצוע – מספר בגאווה כי "אנחנו חלוצים בכל הנוגע לערים חדשות ושכונות ענק. היינו מהראשונים שבנו במקומות כמו יבנה הירוקה, רמת בית שמש, אריאל, מודיעין וכיום חריש. זאת כמובן גם לצד בניה בערים ותיקות כמו פתח תקוה ונתניה. מבחינתנו זו היענות לאתגר. מדובר ממש בעניין של בניין הארץ ושליחות".
בימים אלו החברה משלימה 3 פרויקטים משמעותיים: בעיר החדשה חריש פרויקט של 240 יחידות דיור, 96 דירות בצור הדסה ו-82 יחידות דיור במודיעין בשכונת נופים.

האם הקמה של שכונות חדשות דורשת התמחות מיוחדת?
"בשכונה חדשה וכמובן שגם בערים חדשות, עניין התשתיות משחק תפקיד. הניסיון בהקמת פרויקטים כאלו גורם לך לצפות את הבעיות ולנקוט בדרכי פעולה מתאימות. למשל – בהמון שכונות חדשות שהוקמו, הניסיון שלנו עזר לצפות אי עמידה בלוחות זמנים של גופים מסויימים, זיהוי הבעיה והתראה בערוצים מקובלים מבעוד מועד וכאשר ניתן לחזור למסלול ולעמוד בלוחות הזמנים עליהם התחייבו ולעיתים אף לייעץ כיצד יש לפעול".
רון וקנין מתגאה בכך שיש לחברה לקוחות חוזרים רבים: "יש לנו המון לקוחות חוזרים. למשל רוכשים רבים מהפרויקט הראשון שבנינו במודיעין קונים מאיתנו שוב. גם בחריש – רבים מאלו שקנו מאיתנו, חוזרים אלינו, יש לנו לקוחות חוזרים בעשרות, בפרויקטים הנוכחיים.

פרויקט של עמרם וקנין בצור הדסה (הדמיה: יח"צ)

איך אתה מסביר את זה?
"מעבר לשירות הלקוחות והקשרים שיצרנו עם הקונים, יש לנו דגש על תכנון מאוד מוקפד. שלב התכנון מגובה ביועצים מומחים רבים, נועד להבטיח שהדירות והבניינים יהיו מתוכננים בצורה הטובה ביותר, כאשר המטרה היא לתת ללקוח את המוצר המושלם, ללא צורך בתוספות רבות לאחר המסירה".
"יש לנו צוות יועצים מהשורה הראשונה הכולל אדריכלים מובילים, יועצי נוף וסביבה, מהנדסי תכנון וביצוע, צוות עובדים מקצועי ומיומן הכולל מחלקת שינויי דיירים ושירות לקוחות, המהווה הליבה של החברה ומעניקה שירות אישי ויחס חם ומקצועי בכל פניה אליה נדרשת לטפל", הוא מוסיף.

וקנין מביא כדוגמה לשירותיות של החברה את הדרך שבה החברה מאגדת ספקים לטובת הלקוחות: "לדוגמה, לקוח המעוניין ברכישת מטבח משודרג. ברור שכוח הקנייה שלנו כחברה גדול יותר מכוחו של לקוח יחיד. ולכן ניתן לו את האפשרות לרכוש מטבח משודרג בהנחה משמעותית מאוד, לעומת המחיר, אם היה מזמין מטבח כזה באופן עצמאי".
מלבד הקמת פרויקטים למגורים בישראל, עוסקת החברה בהקמה של מבני תעשיה ומגדלי משרדים. וקנין מבהיר כי יש לחברה סיווג קבלני ג-5 (בלתי מוגבל) ולכן הפרויקטים שלה אינם מוגבלים.
רישיון זה, מסביר וקנין, מעניק לחברה את יתרונה היחסי בתחום הביצוע ומאפשר לה כניסה לביצוע פרויקטים מורכבים הנדסית בכל תחומי הבינוי והביצוע.
מעבר לכך, חברת וקנין עמרם ובניו פעילה במזרח אירופה משנת 2005 ומעורבת במספר פרוייקטים ברומניה. פרויקט של 176 יח"ד ב-2 מגדלים וכן שכונת קוטגים בעיר קונסטצה, לדבריו, מדובר בפרויקט יוקרתי בקנה מידה מקומי, בעיר תיירות מובילה, בה לא נדיר לראות רכבי יוקרה על הכבישים. בין הרוכשים משקיעים רבים – מחו"ל וגם מקומיים.

פרויקט: TOPIA של וקנין עמרם ובניו קבלני בניין בע"מ

TOPIA בחריש של וקנין עמרם ובניו (הדמיה: יח"צ)

בימים אלו מקימה וקנין עמרם פרויקט מגורים בחריש. הנה כמה פרטים על הפרויקט:

מיקום: שכונת ה"חורש" בחריש.

על הפרוייקט: 238 יח'"ד ב-8 בניינים במיקום הקרוב ליציאה לכביש 6  ולקניון.

מחירים: החל מ- 1.05 מליון שקלים לדירת 4 חדרים משודרגת.

אכלוס: מיידי ועד יולי 2020

טוב לדעת
נגישות