Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

קרשנדו הון סיכון: הקרן החדשה להשקעות במערכות בריאות דיגיטליות

קרן הון הסיכון קרשנדו הישראלית הוקמה לפני פחות משנה ומגייסת כ- 100 מיליון דולר להשקעות במערכות תוכנה מתקדמות

צוות קרשנדו (צילום: אסנת רום)

הטרנספורמציה הדיגיטלית של ענף הרפואה החלה רק בשנים האחרונות, אך שנת 2018 כבר קבעה שיאים בהשקעה בבריאות דיגיטלית אשר המשיכה לנסוק לגבהים גם בשנת 2019 ונראה כי התחום הולך ומתגבר.  רשנדו הון סיכון הוקמה בישראל בשנת 2019 על ידי ד"ר יובל אבני, טל מזרחי וצבי שכטר. היא  פועלת בשיתוף עם חברת ניהול ההון והנכסים הפיננסים, קרשנדו (‏Crescendo) שבשוויץ המנהלת נכסי לקוחות בסך של כ-3 מיליארד דולר ותשמש כמשקיע המוביל בקרן הישראלית. הקרן שהוקמה רק לאחרונה כבר ביצעה סגירה ראשונית, החלה לשהקיעוצפויה לגייס במהלך 2020 כ- 100 מיליון דולר. ד"ר יובל אבני, רופא כירורג בעברו ושותף מנהל בקרשנדו הון סיכון, אומר: "הקרן שהקמנו מתמקדת בחברות טכנולוגיות בשלבים מוקדמים המפתחות מערכות תוכנה מתקדמות לענפים מגוונים במשק, כולל תחום הרפואה והבריאות".

כיצד נוצר שיתוף הפעולה עם קרשנדו העולמית?

"בהיותי פעיל בקרנות קודמות, הכרתי את החברה היטב וגייסתי ממנה כספים שנותבו בחוכמה להשקעות מוצלחות. נוצר בינינו קשר טוב ופרואקטיבי. מטה קרשנדו העולמית בשוויץ, והיא פרושה על פי עשרות סניפים בעולם. בפגישה עם מנהלי החברה, החלטנו להקים קרן הון סיכון להשקעה בסטארט-אפים ישראליים, כשהם רותמים את הכסף ואנו רותמים את הידע והניסיון הרב שלנו בהשקעות אני מביא בנוסף את הידע הרפואי שלי, כמו גם את הידע בעולם הטכנולוגי שצברתי במשך 15 שנה".

בתחום הרפואה, באילו חברות ישראליות אתם משקיעים?

"אנו משקיעים בחברות המשתמשות בטכנולוגיות תוכנה מתקדמות: ביג דאטה, AI, ו- IOT לפיתוח מערכות לייעול תהליכי העבודה , שיפור הגישה לנתונים ואבטחת המידע, הפועלות בשני תחומים עיקריים: תחום הרפואה הדיגיטלית ומערכות IT רפואיות. "בתחום הרפואה הדיגיטלית – מערכות לניהול מחלות, ניטור חולים מרחוק, עיבוד נתונים רפואיים ורפואה מוכוונת אישית (Personalized medicine). בתחום מערכות התקשורת הרפואיות – מערכות המאפשרות תקשורת בין הרופא והמטופל".

מדוע בחרתם להשקיע במערכות תוכנה?

"עולם הרפואה מוצף כיום בחומרה – התקנים למדידה וניטור, חיישנים, ועוד ומערכת הרפואית מוצפת בנתונים שלא ניתן לנצלם, כך שצוואר הבקבוק הפך להיות ניהול המידע ולא השגתו. מה שזיהינו שחסר, הן מערכות ניהול מתקדמות להעברת המידע באופן אחוד מההתקנים אל הרופא וביצוע עיבוד חכם של הנתונים כדי לכוון את הרופא לאירועים משמעותיים, לאפשר לו לשלוט במידע שהוא רוצה לקבל, ויכולת להעביר חזרה הוראות למטופל. "אחת החברות בה השקענו לאחרונה, פיתחה פלטפורמה טכנולוגית המבוססת על אמצעי החישה הקיימים שיש למטופלים בבית – טלפון נייד, שעון, משקל אלקטרוני, שואבת מהם את המידע, מנהלת ומנתחת אותו ומעבירה לרופא ומספקת תשתית תקשורת בין הרופא והמטופל. "אנו מעוניינים בחברות המפתחות פתרונות לעיבוד כמויות המידע הגבוהות שנמצאות כבר במערכת בכדי לייצר טיפול מדויק יותר, ניהול נכון יותר של המחלה והבנה חדשה של מחלות".

מה לגבי ניתוח נתונים ממחקרים?

"בעולם הרפואי, יש כמות אדירה של מחקרים חדשים שמתפרסמים מדי יום. אנו מחפשים חברות שמפתחות פתרונות לאיגוד מקורות המידע ממחקרים ויצירת למידות חדשות לצורך ניהול מיטבי של מחלות המטופלים. "אנו רוצים לתמוך במיזמים שידעו לנצל את כל מקורות המידע הקיימים בעולם הרפואה על מנת לשפר את הטיפול בחולה ולתמוך במגמות הנוכחיות בעולם הרפואה: ניהול מחלה, ניטור חולה מרחוק, הוצאת המטופל מבית החולים למסגרת הביתית ו/או לקהילה ומיקוד הטיפול באופן אישי וכל זה תוך ניצול המידע במערכת באופן מאובטח". "כרופא כירורג, מנהל חברות ומנהלי השקעות, לי ולשותפי בקרשנדו הון סיכון יש ידע רב 'משני צדי השולחן' – הן מהצד של החברה והן מצד המשקיע. אנו תומכים בחברות לא רק בהשקעה הכספית אלא גם בחשיבה אסטרטגית, פתיחת דלתות, ניהול נכון של משאבים וכל מה שצריך להצלחת החברה. יש לנו מניפה רחבה של קשרים שהיא ייחודית לשוק הישראלי, ואנו נעזרים בפרישה הגלובלית של קרשנדו ובסיס המשקיעים הרחב מכל רחבי העולם".

למידע נוסף: www.cr-Vp.com

טוב לדעת
נגישות