Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

פרויקטים בעירוב שימושים במרכז החדש של תל אביב

התוכנית הראשונה שאושרה במסגרת תכנית המתאר ת"א/5000 ותממש את עקרון עירוב השימושים ופיתוח הדרום, "המרכז החדש של תל אביב" היא בפרויקט "FLORENTIN SQUARE" של טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות

פיאצה בפרויקט "FLORANTIN SQUARE" (הדמיה: 3DVISION)

״עירוב שימושים״ היא גישה בתכנון עירוני מטרופוליני, הדוגלת בשילוב מספר סוגי שימושים באזור מחיה אחד שמקבל ביטוי בפרויקט אחד שכולל : דירות למגורים, מסחר ומשרדים. הגישה מאפשרת ״מרכז חיים״ באזור אחד שמשפר את איכות החיים בחוסר התלות ברכב הפרטי , חיסכון בזמן ותרומה לסביבה בהפחתת זיהום האוויר, שכן היא מאפשרת לקרב את התושבים למקורות המרכזיים של חיינו כמו מקום העבודה, והשימוש במסחר כגון מסעדות, סופר, בתי קפה וכיוצא בזה. המצב החדש מאפשר להגיע למרבית השימושים היומיומיים באמצעות הליכה או אופניים. בנוסף, עירוב השימושים יוצר סביבה פעילה 24 שעות ביממה ובכך נוצר ניצול מקסימלי לסביבת המחייה.

הדמית פרויקט "FLORANTIN SQUARE" מבחוץ (הדמיה: 3DVISION)

בסוף שנת 2016 אושרה תכנית המתאר הכוללנית לעיר תל אביב אשר קיבלה את השם תכנית ת"א 5000. התכנית חלה על כל השטח המוניציפלי של תל אביב-יפו במטרה להתוות את מדיניות התכנון של העיר לטווח ארוך ולאפשר לעיר תל אביב לתכנן בעצמה את התוכניות של העיר. מאחר שמדובר בעיר המרכזית ביותר בישראל, ניתן לומר שמדובר באחת מתוכניות המתאר החשובות שפורסמו אי פעם בישראל.
בתכנית הכוללנית נקבע אופן פיתוח והתפתחות העיר שכולל אילו אזורים בעיר מיועדים למגורים, לתעסוקה, למסחר ולשימושים ציבוריים או ליעודים אחרים. תכנית 5000 מציגה, מלבד ההוראות הכלליות אשר ינחו את הכנתן של תכניות מתאר מפורטות כלומר תכנית בניין עיר גם את היקף האוכלוסייה הצפוי לשנת היעד של התכנית – 2025.
אחד העקרונות החשובים ביותר שנקבעו בתוכנית שעתיד להשפיע באופן המשמעותי ביותר על שוק הנדל"ן בתל אביב הוא ההנחיה להגביר ולהכווין את המגמה של עירוב השימושים ולהביא את היתרונות שלה גם לשכונות שאינן נמצאות במרכז העיר, ולשלב מגורים באזורי תעסוקה.

עוד עקרון מרכזי בתוכנית הוא פיתוח העיר עם הפנים לדרום ולמזרח. תכנית 5000 יוצרת העדפה לפיתוח דרום ומזרח העיר על ידי קביעת מוקדי מוסדות ציבור עירוניים עתידיים, על ידי הגדלת היקפי בניה למגורים וגיוון תמהיל המגורים ועל ידי יצירת מוקדי תעסוקה חדשים.
התוכנית הראשונה שאושרה במסגרת תכנית ת"א 5000 ותממש את עקרון עירוב השימושים ופיתוח הדרום, "המרכז החדש של תל אביב", היא בפרויקט "FLORENTIN SQUARE" של בעלות הקרקע חברת טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות.

הפרויקט הינו קונספט מגורים חדשני, בתכנונו של האדריכל אילן פיבקו. הפרויקט שאושר בתוכנית במסגרת עירוב השימושים כולל מבנה בן 17 קומות, ומתחם מגורים הכולל 200 דירות בעלות מפרט טכני עשיר, לובי מפנק עם שומר וחדר כושר מפואר, והוא יהווה את יריית הפתיחה לפיתוח הלב החדש של תל אביב- שכונת פלורנטין.
הפרויקט מביא עימו בשורה כלכלית במסגרתה בנוסף למגורים ברמה גבוהה ייבנו במתחם מסעדות, משרדים ומרכזים קהילתיים אשר יפתחו מקומות עבודה חדשים, מקומות חינוך וחוגים לילדים והכל במרחק הליכה מהבית. הקרבה בין המגורים לתעסוקה ולחיי משפחה וחברה מגוונים מהווה צעד משמעותי בתחום פיתוח הערים- עירוב שימושים. בלי להניע את הרכב ניתן להגיע למסעדה הקרובה, לעבודה ולקחת את הילדים לחוגים במרכז הקהילתי הסמוך.

קבוצת ההשקעות טריגו נדל”ן וסיטיאל השקעות בעלות הקרקע שבו יוקם פלורנטין סקוור, הינן קבוצת יזמות מהמתקדמות בארץ אשר מדורגות במדד DUN’S 100 היוקרתי. הן מתמחות באיתור, השבחה, ליווי ושיווק של השקעות נדל”ן מניבות. הקבוצות מתכננות ובונות פרויקטים פרטיים ועסקיים לרבות בנייני מגורים, מרכזי מסחר ותעסוקה, בנייני משרדים ואפיקי נדל”ן נוספים. קבוצת טריגו הינה חברה פרטית בבעלות עו”ד רון נובוטני, טל פרץ וגל פאר וקבוצת סיטיאל הינה בבעלות איש העסקים יוסי לחיאני.

טוב לדעת
נגישות