Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

עורכת הדין שתנקה את שמכם

עו"ד ג'ני חבשי מתמודדת עבור לקוחותיה הן בדיני תעבורה, שם היא מצליחה למחוק נקודות על עבירות תנועה ולהפחית שנות מאסר, והן בתיקוני רישום שלילי במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל

עו"ד ג'ני חבשי (צילום: מרים טייר)

כשעורכת הדין ג'ני חבשי פתחה את המשרד הפרטי שלה, לפני כשנתיים, היא בחרה להתמחות בשני תחומים כלל לא פשוטים: דיני תעבורה ונישה ספציפית בדיני בנקאות – תיקוני רישום שליליים בדירוג האשראי שנוהלו בעבר על ידי BDI וכיום מנוהלים על ידי בנק ישראל.

עו"ד חבשי היא בוגרת תואר ראשון במשפטים מהמכללה למשפטים בקריית אונו ויש לה גם תואר שני במנהל עסקים. במהלך ולאחר שסיימה את לימודיה יצאה עו"ד חבשי להשתלמויות מקצועיות בחו"ל לרבות סמינרים בתחום הקניין הרוחני והפרטיות בעידן החדש (אונ' Fordham, 2015), סמינר בתחום הקניין הרוחני ע"פ מחקר השוואתי (ארגון WIPO של האו"ם, ז'נווה 2014 ו-2017), סמינר בתחום פרטיות וקניין רוחני (אוניברסיטת Yale, קונטיקט 2015), כנס משפטנים בינ"ל בנושא תעסוקה, שוויון ואפליה (NYU, ניו יורק, 2015). לאחרונה מונתה כחברה בוועדת תעבורה בלשכת עורכי הדין של מחוז תל אביב

מדוע בחרת דווקא בהתמחויות אלה?

"רציתי לסייע לאנשים בדברים משמעותיים בחיי היומיום שלהם, שהם חלק מהשגרה שלהם. אם הייתי בוחרת להיות עורכת דין בתחום המקרקעין הייתי מלווה אדם בנקודות מאוד ספציפיות בחייו – כשהוא מוכר וקונה דירה, וזה קורה אולי פעמיים בחיים. אבל כולנו זקוקים לעורך דין בתחום התעבורה. כולנו עושים עבירות תנועה וזקוקים למישהו שיגן עלינו. חלק נכבד מהייצוג שלי הוא סיוע ללקוח במחיקת נקודות שהוא צובר בעבירות תנועה. מי שצובר 36 נקודות נחשף לסכנת פסילת רישיון הנהיגה שלו, וזה דבר אקוטי לחיי היומיום שלו. נכון שגם להיות עו"ד מקרקעין זה לא פשוט ומורכב ביותר, אך עבירות תנועה עושים כמעט כל הזמן ושם אני מרגישה שיש יותר משקל לנוכחות של כעורכת דין בחיי לקוחותיי".

מהי פעילותך בתחום מחיקת רישום שלילי ממאגרי המידע?

"בעבר פעילות נתוני האשראי טופלה על ידי חברת BDI, אך על פי תיקון חוק נתוני אשראי החדש שנכנס לתוקף ב-2019, הנושא מנוהל כעת על ידי בנק ישראל. למעשה החליפו את החברות הפרטיות בגוף ממשלתי. במאגר זה נכללים אנשים שעליהם יש רישומים שליליים במאגרי מידע פיננסיים, ודרך הגוף המטפל ניתן גם לתקן רישומים שליליים. רישום שלילי משמעו הכתמת שמם של אותם אנשים בגלל אי יכולת פירעון כספי או מצב כלכלי בעייתי ומשברים פיננסיים. על פי תיקון חוק האשראי תקופת ההגבלה לאותם בעלי רישום שלילי שונתה לשלוש שנים לכולם, כאשר בעבר תקופת ההגבלה הייתה שלוש שנים עבור אנשים המקבלים התראות מבנק ישראל, חמש שנים לחייבים החייבים כסף לגופים ממשלתיים, ללשכת ההוצאה לפועל ולבנקים, ושבע שנים לפושטי רגל.

לעיתים אנו מצליחים לנקות את שמם של אותם אנשים אם נשלח לגביהם דיווח לא נכון, אם נעשתה טעות בדיווחים, אם לאדם מסוים היה אירוע של אי יכולת פירעון, אך לאחר מכתב התראה הוא מיד הסיר את הפגם. המשרד שלי פועל ללא הפסקה לשם תיקון מידע פיננסי בדו"ח ריכוז נתוני אשראי ואני יכולה כך לסייע ללקוחותיי להימנע מכניסה לתקופת הגבלה של שלוש שנים. ההגבלות משמען שכל האפיקים הפיננסיים נחסמים עבור אותו אדם: חברות האשראי, הבנקים, וכל שאר הגופים מסרבים לתת לו אשראי, הטבות פיננסיות או אפילו הלוואה קטנה. אנחנו בודקים מקרוב את כל המסמכים הפיננסיים של הלקוח ולעיתים מתברר שאכן חלו טעויות והבנק העביר מידע שגוי".

מהי תפישת המקצוע הייחודית שלך?

"חשוב לי לתת מענה הולם לסוגיות בוערות בחיי היומיום בנושאים כל כך אלמנטריים כמו מאגר נתוני האשראי ועבירות תעבורה. בנוסף, הייחודיות שלי היא שיש לי שאיפה מתמשכת למצוינות בכל תחום".

איזו פריצת דרך מקצועית שעשית מהווה עבורך השראה?

"יש רבים כאלה. שחרור לקוחות ממעצר, זיכוי בתיקים מורכבים של תעבורה והקטנת חודשי פסילת הרישיון. הפחתת מאסר מ-14 שנה לשנה בתיק של הפקרה בתאונת דרכים".

מהם האתגרים במאה ה-21, בניהול משרד עורכי דין מצליח?

"ניהול נכון של הגוף המורכב הזה שנקרא משרד עו"ד. זה לא פשוט".

מה היית מאחלת לנשים נוספות?

"אני מאחלת לכל הנשים העצמה נשית בכל, בתחום האישי, המקצועי, הזוגי והחיבור לאני הפנימי שלהן. שכל שנה הן יזכו לגלות את עצמן מחדש".

ליצירת קשר: https://www.habashi-law.co.il

טוב לדעת
נגישות