Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

סקימאמה – חווית הסקי האולטימטיבית לילדים ונוער

כמדי שנה, גם בחופש חנוכה הקרוב תפעיל קימאמה מחנה אקסלוסיבי לילדים ובני נוער באתר ציורי באלפים האוסטריים

מחנה סקי לילדים (צילום: יח"צ)

חופשת סקי הפכה לטרנד לוהט המוציא משפחות ישראליות רבות מהשמיכות החמות היישר אל הפסגות המושלגות של אירופה תוך התנסות כיפית במיוחד בספורט הלבן. מתברר שהטרנד הלוהט הזה גלש בשנים האחרונות גם לעולמם של הילדים ובני הנוער ומי ששמה לה למטרה להפוך את החוויה הזו לא רק לכיפית ומהנה במיוחד, אלא גם לערכית וחינוכית היא קימאמה המפעילה מזה 16 שנה מחנות קיץ וחורף בישראל ומעבר לים.

המחנה הבא של החברה צפוי להתקיים בחופשת חנוכה הקרובה ו-150 הילדים והנערים המאושרים שיזכו לעבור את החוויה הקסומה יתגוררו במלון ציורי קטן על אחת מפסגות הרי האלפים המושלגים שבאוסטריה ומדי יום ילמדו גלישת סקי או סנואובורד על פי בחירתם. בשעות אחר הצהריים עם שובם למלון החמים הצופה למרחבים הלבנים האינסופיים ייהנו הילדים ובני הנוער ממגוון פעילויות עם המדריכים, כל אחד על פי קבוצת גילו. החופשה אגב לא מסתכמת בסקי בלבד, והילדים ייסעו במהלכה ליום טיול בעיר זלצבורג היפה בעלת שוק הכריסמס הססגוני ואף יבלו יום מפנק במרחצאות המרפא החמים באזור כיאה לעונת החורף המושלגת של אוסטריה.

"קימאמה היא חברה של מחנות קיץ בינלאומיים שהוקמה לפני 16 שנים על ידי מייסדה ד"ר רונן הופמן והרעיון שלה היה להביא את הקונספט של מחנות הקיץ האמריקאיים לישראל", מספר ארנון רבין, מנהל המחנה. "הרעיון היה לשלב בין חוויה כיפית לבין חינוך בלתי פורמאלי ובמחנות הושם דגש על לימוד של סוגי ספורט מאתגרים כמו גלישה, מפרשיות או צלילה בחודשי הקיץ. מעבר לפעילות האתגרית מדובר על התנתקות מוחלטת מהעולם והילדים אינם חשופים למסכים כלשהם במהלך השהייה במחנה מה שגורם לקיומה של אינטראקציה בריאה ובסיסית בין הילדים, דבר שהפך לנדיר בימינו."

מחנה סקי לילדים ונוער (צילום: יח"צ)

איך הגעתם לרעיון מחנות החורף?

"הרעיון היה לקחת את הערך המוסף של מחנה הקיץ ולהתאים אותו גם לחופשות חנוכה ופסח של הילדים, גם כאן עם שילוב בין חוויה כיפית גדולה לחינוך בלתי פורמאלי ערכי מאוד."

המחנה מספק את כל צרכיהם של הילדים?

"בהחלט. המחנה כולל הכל: טיסות, ארוחות, הסעות, ציוד, סקי פס, טיולים וכמו כן בית מלון אינטימי מבודד משלנו בו ישהו לצד הילדים קרוב ל-30 אנשי צוות ישראלים, ביניהם רופא ומדריכים מהשורה הראשונה. אחד העקרונות שלנו הוא לא לבחור במגה אתרים הידועים אלא דווקא באתרים קטנים יותר המאפשרים מחד תנאי גלישה מצוינים לבעלי הניסיון ומאידך למענה אופטימלי לבטיחות וביטחון הילדים."
לדברי רבין, "חניכי מחנה החורף של קימאמה נעים בטווח הגילאים של כיתות א'-יב' והם מחולקים על פי שכבות הגיל השונות. קבוצות הגלישה עצמן הן רב גילאיות ומבוססות על ניסיון הגלישה של כל ילד, וכתוצאה מכך בקבוצות מסוימות נוצרות חברויות בין הילדים הקטנים לנערים הבוגרים יותר המשמשים להם כחונכים או כ"אחים גדולים" במחנה.

לימוד סקי הוא לא דבר קשה יחסית לילדים?

"חלק מהחוויה של הסקי היא ההתמודדות עם האתגר והקושי בלגלוש בסביבה קרה או בנפילות חוזרות ונשנות על המסלול. הלימוד הזה הוא גם חלק מהאתגר החינוכי הבלתי פורמאלי של המחנה שבו אנו מלמדים את הילדים לא להתייאש, להתמיד ולהצליח. הדבר מעניק להם לימוד חשוב לחיים על עצמם ועל ההבדל בין מציאות לבין פנטזיה ולאור העובדה שיש אצלנו אחוז גבוה מאוד של ילדים שחוזרים מדי שנה אני רואה בעיניים כיצד המחנות שלנו הופכים אותם לנערים ערכיים, חזקים ונחושים יותר. זו אגב גם אחת הסיבות שאנו מתעקשים שחלק מהמדריכים שלנו בחופשת חנוכה הקרוב יהיו חסרי ניסיון בסקי שכך הם יחוו את חווית הלימוד בדיוק כמו הילדים ויוכלו להעניק להם מהתובנות שלהם ומהדרך שלהם להתמודדות עם האתגר."

טוב לדעת
נגישות