Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

ספארי שלג בלפלנד בעקבות זוהר הצפון

שייט בשוברת קרח, נסיעה במזחלות ביערות מושלגים ובאופנועי שלג, שמורות טבע מופלאות ועוד אינספור חוויות

ספארי שלג (צילום: Shutterstock)

הליכה ביער רובניימי

טיסת ישראייר ישירה מתל אביב לרובניימי תביא אתכם ישר לבירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר, היושבת על החוג הארקטי, ידועה בעולם כמקום שבו סנטה קלאוס מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים כדי לחלקן בכל העולם. סביב עיר מופלאה זו נמצא וואטונקי, אזור יער פראי, מרכז אותנטי של חוטבי עצים, שבו ניתן לחוש את האווירה של היער הארקטי ושל הטבע שנשמר במלוא עוצמתו.

כלבי האסקי והכפר של סנטה קלאוס – כלבי האסקי הם אחד מאמצעי התחבורה המקובלים באזור קפוא זה, ומומלץ להכיר את דרכי חינוכם והטיפול בהם, ואף לקחת קורס קצר בנהיגת מזחלות ולטייל במזחלות הכלבים באזור פראי ומיוחד. אי אפשר לפספס את חוות איילי הצפון, וגם שם כדאי להכיר את אורחות חיי האיילים ומנהגי בעלי חיים אלו, החיים בתנאים קיצוניים במיוחד. כשאתם בקיאים במזחלות כלבים, כדאי להתנסות בנהיגת מזחלות איילים לאחר קבלת "רישיון נוהג אייל מוסמך". למי שמגיע לאזור, מומלץ לחזות בטקס פולחני של הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים. סמוך לשם נמצא כפר על שם סנטה קלאוס, הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני.

ספארי אופנועי שלג

חוויה נוספת ובלתי נשכחת במסע בקוטב היא מזחלות שלג ממונעות – אופנועי שלג אל מול הנופים הקפואים של החוג הארקטי. קטעים של מסע זה יעברו על פני נהרות ואגמים קפואים ובתוך יערות אין סופיים. על הדרך לומדים להכיר את שיטות הדיג המיוחדות של בני המקום, ואף לטעום בשר אייל צפוני לצד דגים ואוכמניות.

ארמון הקרח של אלזה

בעיר הנמל קאמי כדאי לעלות על שוברת הקרח "סאמפו" לשיט מרהיב במפרץ בוטניה הקפוא. הספינה מבקעת גושי קרח עצומים, כדי לפנות מעבר לספינות האספקה המביאות מצרכים חיוניים לתושבי האזור. באחת הנקודות הספינה תיצור "בריכה" בים הקפוא, תדומם מנועים, ומי שאמיץ מספיק יכול לרדת לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות, המסופקות על ידי צוות הספינה המיומן. סמוך לעיר קאמי נמצא ארמון הקרח, אשר נבנה מחדש כל שנה – יש שיגידו שהוא מזכיר להם את הארמון של אלזה מהסרט "לשבור את הקרח". לארמון/מלון יש קשר ישראלי (תגלו לבד עם הגיעכם למקום), והוא מצויד בבר, מסעדה ועוד.

המפלים הקפואים באזור פואיזו

במזרחה של לפלנד חובה לבקר בשמורת הטבע  קורואומה, ולראות תופעת טבע מיוחדת: המפלים הקפואים. הגישה למפלים היא דרך מדרון מתון, היורד למפלים בנוף פראי שכולו שלג ועצים. טיול נוסף שאסור לפספס הוא אתר הסקי אונוסווארה, שבו צופים בקופצים מקצועיים, המזנקים ממקפצת הסקי הגבוהה ביותר בלפלנד! כמובן, אי אפשר שלא להגיע ללפלנד בלי להיחשף לתופעה המיוחדת של הזוהר הצפוני בעונה בה הסיכויים הטובים ביותר לחזות בתופעה. אפשר לצפות בכל ערב בו תנאי מזג האוויר ותחזיות הופעת זוהר צפוני יראו שיש סיכוי לצפייה.

פארק חיות הבר

דרומית לעיר רובניימי שוכן פארק חיות הבר ברנואה. הפארק הוקם בשנת 1983 ובו 55 זנים שונים של חיות בר וציפורים, החיות בסביבת המחיה הטבעית שלהם. טורפים, יונקים וציפורים מפוזרים לאורך נתיב הביקור המרהיב ביופיו, שאורכו 2,500 מטר. אלו חיות בר נדירות אשר התאימו את עצמן לאקלים הארקטי של לפלנד. אחרי כל כך הרבה חיות, סביר להניח שתהיו רעבים, ואין משהו מנחם יותר מביקור בחנות המפעל של שוקולד "פייזר" המפורסם. אסור לפסוח גם על אצטדיון הוקי קרח, כדי לחזות במשחק אימון בין שתי נבחרות מקומיות – ספורט מלהיב, מהיר ומרתק.

 • לנתור מקבוצת ישראייר טיולים מאורגנים ללפלנד ל-5 לילות/6 ימים ע"ב פנסיון מלא החל מ-20 בפברואר 2020 ועד 5 באפריל 2020 הכוללים:
  שיט בשוברת הקרח
 • ספארי רכיבה על אופנועי שלג
 • ביקור בארמון הקרח
 • נסיעת לילה לצפייה בזוהר הצפוני
 • ביקור בחוות כלבי האסקי ורכיבה במזחלות
 • דיג באגם הקפוא
 • ביקור בחוות איילי צפון
 • טיול רגלי בסנדלי שלג
 • ביקור במוזיאון ארקטיקום
 • ביקור בכפר של סנטה קלאוס
 • ביקור במפלים הקפואים
 • פארק חיות הבר ברנואה
טוב לדעת
נגישות