Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

ניסיון, מקצועיות וראייה רחבה

בחברת אשדר מונים את התכונות שהפכו אותה לחלוצת התחדשות עירונית, המקדמת למעלה מ-20 פרויקטים ברחבי הארץ

פרויקט מונוסון של החברות אשדר וענב (צילום: יח"צ)

אשדר מקבוצת אשטרום הינה מחברות יזמות הבנייה למגורים המובילות בישראל, ומהחלוצות בתחום המורכב של התחדשות עירונית. בחברה מספרים כי בשנים האחרונות נבחרה אשדר על ידי בעלי דירות בכ-20 מתחמים ברחבי הארץ לתכנן ולהקים פרויקטים רחבי היקף של פינוי בינוי, הכוללים סה"כ של כ-2,100 יח"ד לפינוי וכ-7,000 יח"ד חדשות מתוכננות (כולל חלק בעלי הזכויות), בהם פרויקטים בהרצליה, בקריית אונו, בתל-אביב, בהוד השרון, בירושלים, ברמת-גן וביהוד-מונוסון.

"ייזום פרויקטים להתחדשות עירונית הוא מהמורכבים בתחום הבנייה למגורים" אומרת תמר הרציג פלד, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת אשדר. "בפרויקטים אלה נדרשים פתרונות לתכנון בצפיפות מגורים גבוהה מהמקובל, ולכן נדרשת התייחסות מתאימה לבינוי, לתנועה ולחניה ולמיקום שטחי ציבור ומבני ציבור. היתרון במגורים בפרויקט של התחדשות עירונית הוא העובדה שנכנסים לשכונה פעילה, ולא צריך לחכות עד שהקהילה תרקום עור וגידים. דוגמה טובה לכך היא נווה מונוסון: מגורים באשדר מונוסון מאפשרים לתושבי הפרויקט להגיע ברכב תוך דקות ספורות לערים השכנות, למרכזי תעסוקה, בילוי ומסחר, זאת לצד העובדה שברובע מונוסון, המונה כ- 2,600 תושבים בלבד, נהנים מתחושה של יישוב קהילתי באווירה כפרית, עם רחובות קטנים ושקטים, ללא דרכים ראשיות, כך שהילדים יכולים לשחק בחוץ בבטחה".

הזדמנות בנווה מונוסון

לדבריה, פרויקט פינוי הבינוי רחב ההיקף בנווה מונוסון הנו למעשה הראשון שיצא לפועל בארץ במסלול היזמי. אכן, השילוב בין אורבניות וקהילתיות של "כולם מכירים את כולם", הוא מה שהופך את אשדר מונוסון למעין יהלום חבוי שהיה עד כה נחלתם של מספר מצומצם של אנשים. כעת, היא קובעת, נפתח חלון הזדמנויות צר לאפשרות להתגורר ביישוב גם למי שאין לו תקציב של ארבעה מיליון שקלים, מחיר של רכישת וילה בנווה מונוסון, מאחר והפרויקט של אשדר הינו פרויקט הבנייה היחיד ביישוב– והוא נבנה על עתודת הקרקע האחרונה בו, כלומר, לא תהיה בנייה נוספת של בנייה בקומות ביישוב.

במונוסון נהרסו 200 דירות ובמקומן נבנו ונבנות 620 דירות חדשות ב-10 מגדלים. בפרויקט דירות 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. בחזית הבניינים מוקם פארק ציבורי בשטח של כ-20 דונם, שישרת את תושבי הפרויקט והסביבה.

בין הפרויקטים הנוספים שבהם קידמה אשדר תוכנית פינוי בינוי שקיבלה תוקף ניתן למנות את הפרויקטים ברח' רקנאטי וברח' טאגור ברמת אביב: בשני המתחמים יחד היו 156 דירות, שחלקן כבר נהרס, ובמקומן ייבנו 342 דירות חדשות בבניינים בני 9 עד18 קומות; פרויקט ברחוב המבדיל ברמת גן, בשיתוף עם חברת ענב: במתחם 55 דירות וחנויות המיועדות לפינוי ולהריסה, ובמקומן ייבנו 180 דירות חדשות במגדל מגורים בן 32 קומות; פרויקט בדרך השלום בתל אביב, בשיתוף עם חברת ענב: במתחם 182 דירות המיועדות לפינוי והריסה, ובמקומן ייבנו 564 דירות חדשות בבניינים בני 8 עד 30 קומות.

בנוסף, לחברה גם זרוע התחדשות עירונית המתמחה בפרויקטי תמ"א 38, אשדר בוטיק, הפועלת כעשור, ומקדמת עשרות פרויקטים של תמ"א 38 באזורי ביקוש בארץ כגון קרית אונו, רמת גן, תל אביב, הרצליה, רמת השרון ועוד. אשדר בוטיק נבחרה לאחרונה למובילה בתחומה במדד ההתחדשות העירונית של מדלן ומרכז הנדל"ן לשנים 2018-2019. "אין היום הרבה קרקעות פנויות וזמינות לבניה באזורי הביקוש במרכז הארץ, וההתחדשות העירונית היא למעשה הפתרון היחידי להגדלת כמות יחידות הדיור, והיא נותנת מענה לביקושים", אומר מנהל אגף אשדר בוטיק בחברה, סמנכ"ל עומר גוגנהיים. אשדר בוטיק פעילה היום בכ- 40 פרויקטים שונים, 13 מתוכם בבניה, כשהמטרה היא לצמוח עוד יותר. "אנחנו פועלים להגדלת מלאי הדירות ותרים כל הזמן אחרי פרויקטים חדשים. אני שמח לומר שהיום, ועדי הדיירים כבר יודעים לפנות אלינו ביוזמתם", מציין גוגנהיים.

אשדר

חברת אשדר מקבוצת אשטרום, בניהולו של ארנון פרידמן, הינה אחת מחברות הבניה המובילות בישראל. החברה פועלת בתחום ייזום הבניה למגורים. בחברה מספרים כי היא מתמחה בהקמת שכונות ובניינים בתכנון מוקפד. החברה הינה מהחלוצות בתחום פרויקטי ההתחדשות העירונית פינוי-בינוי ותמ"א 38 ובמהלך למעלה מ-40 שנות קיומה הקימה פרויקטים רבים הכוללים למעלה מ-20,000 יחידות דיור וכיום מעורבת בייזום, תכנון ובהקמת פרויקטים למגורים בהיקף של אלפי יחידות דיור, הפזורות ברחבי הארץ.

טוב לדעת
נגישות