Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מתרחבים כדי לעמוד בביקושים

צמיחת המשק הישראלי ותחום המרכזים הלוגיסטיים בפרט, לא פוסחת על פארק העסקים החכם של קיסריה. מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה והחברה לנכסי קיסריה מיכאל כרסנטי מסביר על הקמת מרלו"גים בעידן הסחר האלקטרוני

מרלו"ג יעודי - "פריץ" (צילומים: אסף פינצ'וק)

בחמש השנים האחרונות החברה לנכסי קיסריה אדמונד דה רוטשילד יותר משילשה את היקף הנדל"ן המניב בפארק. לכ-150,000 מ"ר ב-25 מבנים שמאוכלסים במלואם על-ידי יותר מ- 70 חברות ושוכרים, יצטרפו בתוך כשנה כ-80,000 מ"ר נוספים שנמצאים בשלבי הקמה שונים בפארק.

"צברנו ניסיון רב בייזום, תכנון, הקמה, השכרה ואחזקה שוטפת של מרכזים לוגיסטיים ומבני היי-טק, גם כאלה שמותאמים כמו כפפה ליד לשוכר ספציפי וגם בנייה "על המדף" עבור לקוחות מזדמנים", מסביר מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח והחברה לנכסי קיסריה מקבוצת קרן אדמונד דה רוטשילד ישראל.

לצד היכולת ההנדסית לתרגם ולבצע כל פרוגרמה מיוחדת של שוכר עם צרכים מיוחדים כמו 'דלתא גליל' או חברת השילוח 'פריץ', איתרו מנהלי פארק קיסריה גם צורך של חברות בסדר גודל קטן יותר וצרכים ממוצעים וגמישים שמאפשרים לחברה לצמוח בתוך מרלו"ג שהיא חולקת עם חברות אחרות. יודגש, כי כל חברה מתנהלת בנפרד – בשטח מוגדר ומאובחן משלה, אך בדינאמיות שמאפשרת לכל חברה לנצל רק את השטח שהיא זקוקה לו באותה עת ועם תקופת שכירות גמישה לטווח זמן בינוני עד ארוך.

לדברי מנכ"ל החברה, כרסנטי, "בתכנון והקמת המרכזים הלוגיסטיים מקפידה החברה לנכסי קיסריה על שילוב של התאמה למרבית צרכיו העכשויים והעתידיים של כל לקוח, מבלי להתפשר על סטנדרט בנייה גבוה, בטיחות ואסתטיקה המתאימה לאופי המיוחד ולחזות פארק העסקים המטרופוליני של קיסריה.

הקמת מרלו"ג דורשת השקעה משמעותית גם של כסף וגם של עשייה הנדסית מוקפדת אך גם ב"פסיכולוגיה" של הלקוח ובקשר אישי מחייב בין אנשי ההנדסה שלנו ואנשי הלקוח. לנו ברור שמדובר בהחלטה אסטרטגית וכבדת משקל ותקציב עבור הלקוח שלנו, ועל כן אנו מעמידים את ניסיוננו הרב בהקמת מרלו"גים ואת ההתמחות שלנו בפארק מקצה לקצה".

החברה לפיתוח והחברה לנכסי קיסריה מסייעת ללקוחות המבקשים להיכנס לפארק העסקים החכם קיסריה החל מאיתור קרקע מתאימה, דרך כל הליכי התכנון, ההיתרים, הביצוע והמסירה. כל פרויקט וכל לקוח מלווה על-ידי החברה בחשיבה אסטרטגית ובניתוח מדויק של הצרכים שלו וההתפתחויות הצפויות שלו. החברה מתאימה ללקוח פתרונות קונקרטיים לביצוע מוקפד ויעיל תוך חשיבה על חיי היום יום שלו בהפעלת המבנה, הרכב, צי המשאיות שלו ורדיוסי התנועה שלהן, כמות משווה הגובה הנדרשים, גובה המרלו"ג, דיוק יציקת הריצפה ומעל לכל, בטיחות ותנאי עבודה נוחים לעובדים.

"הצמיחה בסחר אלקטרוני, ייבוא אישי של פריטים שבעבר לא העזנו לרכוש באינטרנט והמודעות הצרכנית הגוברת לכך שהכל יכול וצריך להיות מסופק "כאן ועכשיו", מעמיד את תחום הלוגיסטיקה כאחד התחומים הצומחים בנדל"ן המניב", מסביר כרסנטי. "הדרישות ההנדסיות המחייבות פריסת המרלו"גים על פני שטח נרחב – ולרוב גם במגבלות גובה, הביאו אותנו לגבש פתרונות משולבים של מרלו"גים ייעודיים משולבי משרדים במחירים תחרותיים במיוחד ו"בסטנדרט קיסריה" – הן לחברות ענק רב לאומיות, הן לחברות בינוניות ואפילו לחברות צומחות שמבקשות מקום שיכיל את משרדי המטה וההנהלה שלהן, וגם ייתן מענה אופטימלי לצרכים הלוגיסטיים השונים והמשתנים. מרלו"גים מודולאריים התפורים לפי מידה בשיטת ה- Tailor Made נבנים בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח והם כוללים בד"כ לצד שטחי אחסנה, יקוט שיגור והפצה גם מבנה משרדים או קומת גלריה המשמשת את משקי הנהלת השוכר, מציין כרסנטי.

מגוון של מרלו"גים

איזה מרלו"גים הקימה החברה בשנים האחרונות?
כרסנטי: "החברה הקימה בשנים האחרונות מספר מרלו"גים ובהם מבנה אחסנה ומשרדים עבור מאפיית אגמי (כ-6000 מ"ר), מרלו"ג ומשרדים במבנה מונומנטאלי עבור דלתא גליל (כ -13,000 מ"ר) מרלו"ג ומבנה משרדים לאלמנדוס (כ- 5,000 מ"ר) , מרלו"ג לוירט (כ-6,000 מ"ר) ומרלו"ג לרקח תרופות (כ-5,000 מ"ר)".

מלבד הבניה הייעודית האם הקמתם מרלו"ג משותף לכמה חברות?
כרסנטי: בהחלט. מלבד הבנייה הייעודית ללקוחות קצה, סיימנו את הקמתו ואכלוסו של מרלוג שיתופי בהיקף של 20 אלף מ"ר המאוכלס במלואו ומשמש בית ל-4 חברות שונות –מקס סטוק, שי מכר, גלובוס, AVA קפה, החולקות יחד את ה-"WELOG". לכל אחת מהחברות פתרונות לוגיסטיים ייעודיים המותאמים באופן מדויק ביותר לצרכיה וכולן יחד נושאות בעלויות על השטחים והשירותים הנלווים המשותפים, כגון אבטחה, מאגר מים, מעליות וחניות, וכו'. זהו למעשה המרכז הלוגיסטי השיתופי הראשון בישראל".

מרלו"ג שיתופי "השיטה" (תכנון: אליקים אדריכלים)

מה החשיבות של המרלו"ג השיתופי?
כרסנטי: "המתכונת הזו מאפשרת לנו לתת פתרון גם לחברות שמחפשות לשכור מרלו"ג ענק שיוקם רק עבורן, וגם לחברות קטנות יותר שצריכות שטחי אחסון קטנים יותר. ההצלחה באכלוס המרלו"ג הראשון הביאה להקמתו של מרלו"ג נוסף בהיקף של כ 12,700 מ"ר בחלוקה אפשרית של עד 5 שוכרים. השלמת הקמת המבנה צפויה בתוך מספר חודשיים. בינתיים שני שליש ממנו כבר מושכרים ללקוח מיועד שיקבל את המפתחות בזמן ובתקציב".

טוב לדעת
נגישות