Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים חדש באתר: מגזין 'הירוק החדש' - כל הפרטים על תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל. לחצו כאן

מערכת מיזוג אוויר נסתרת

פריצת דרך טכנולוגית מביאה חדשנות למבנים בכל רחבי העולם: Inviz - מערכת מיזוג אוויר בעלת מעבה נסתר עושה מהפכה בבנייה הרוויה, בשטחי מסחר ובחניונים מקורים

התקנת TADIRAN INVIZ בחניון ציבורי ׁ(הדמיה:יח"צ)

הגודל, מתברר, קובע: מערכת מיזוג בעלת מעבה (היחידה החיצונית של המזגן) קטן במיוחד, פרי פיתוח ישראלי, מצליחה לשלב בין חיסכון כספי עצום, ניצול מיטבי של שטחי בנייה וחנייה, תרומה לאיכות הסביבה ושינוי דרמטי מבחינה אסתטית בחזיתותיהם של בנייני מגורים, קומות מסחר ומגדלי משרדים.

Inviz היא מערכת מיזוג אוויר בעלת מעבה נסתר, בעלת שני יתרונות גדולים על פני כל מתחרה אחר בשוק:
1. מעבה קטן מידות
2. שני מפוחים צנטריפוגליים
מאפיינים אלו מאפשרים התקנה של המעבה תוך ניצול מקום אופטימלי ושמירה על חזות בניין אסתטית במיוחד, מבלי לפגוע באפקטיביות המזגן.

Inviz היא פריצת דרך עולמית, פרי פיתוח וייצור של חברת תדיראן בישראל, שנוצר במקור כמענה לצורך שהתעורר באירופה. החקיקה הנוקשה לגבי שימור מבנים בערים גדולות באירופה מקשה על התקנת מזגנים, בשל מידותיהם הגדולות, הפוגמות בחזות המבנים. בעקבות פנייה שנעשתה למרכז הפיתוח של תדיראן בעפולה, יצרה החברה מערכת מיזוג אוויר בעלת מעבה מתועל נסתר, שגובהו צומצם מכ-130 ס"מ ל-44 ס"מ בלבד.

השינוי במידות המעבה הוא בעל השפעות מרחיקות לכת:
• מאפשר התקנה נסתרת בבניינים רבי קומות, בשטחים מסחריים ובחניונים.
• מבטל את הצורך במערכות מיזוג מרכזיות למגדלים, שהן יקרות יותר ורועשות יותר.
• מפנה שטחים יקרים, שניתן לנצל ברווחיות גבוהה בהרבה.
• מסיר מגבלות עיצוביות ותכנוניות, כך שלאדריכל ולמעצבים יש יד חופשית בתכנון חזיתות המבנים.

חידוש נוסף במערכת Inviz הם שני מפוחים צנטריפוגליים, המאפשרים זריקת אוויר גדולה בהרבה מהסטנדרט המקובל. התוצאה היא שאפשר להעמיד את המעבה בתוך הבניין – ואפילו לא בסמוך לקיר חיצוני – מבלי לפגוע ביעילותו, שכן די בכיוון התעלות לפתחים בקיר החיצוני כדי לפלוט את החום.

שני המפוחים הצנטריפוגליים המותקנים במעבה דורשים פחות שטחים חשופים בגריל, כך שהאפשרויות הדקורטיביות שלו מתרחבות משמעותית. בעוד שהמעבה מהדור הישן פועל באמצעות מפוח צירי, שבו לפחות 80% משטח הפנים של הגריל צריך להיות פתוח, במפוח הצנטריפוגלי של תדיראן, המותקן במערכת Inviz, ניתן לכסות 50% מהגריל ולקבל את אותה יעילות בדיוק. מבחינה אסתטית יש לכך השפעה גדולה מאוד על חזות המבנה. בנוסף, המערכת, המצוידת במדחסים מתקדמים ובמנועים יעילים במיוחד, שקטה יותר וידידותית לסביבה.

התקנת TADIRAN INVIZ בדירה (הדמיה:יח:צ)

מפנים את גגות המגדלים

שמדובר בבנייה רוויה, הצללית הנמוכה של המעבה החדש מאפשרת להתקין אותו באופן שעד עתה היה בלתי אפשרי. במגדלים גודלם של המעבים מהדור הישן מחייב התקנה על הגג או בקומה טכנית, מה שהביא לבזבוז שטח יקר. המעבים שלInviz , לעומת זאת, תופסים מינימום מקום, מה שמאפשר להתקין אותם זה מעל זה במסתור קומתי, מבלי לגרום לחימום יתר, ומבלי שיפגעו בחזות המבנה.
ההתקנה הקומתית גם מייתרת את הצורך במערכות מיזוג מרכזיות, שהן יקרות בהרבה, ואת העלויות הגבוהות הכרוכות בתחזוקה של מערכות כאלה.

החיסכון שמספקות מערכות Inviz כפול:
1. תופסות פחות מקום, מפנות שטחים יקרי ערך והופכות אותם לרווחיים.
2. מאפשרות התקנה של מערכות מיזוג, שעלויות ההתקנה והתחזוקה שלהן נמוכות בהרבה משל מערכות מרכזיות.
Inviz מונעת בזבוז מים, מייתרת את הצורך בשימוש בכימיקלים לטיפול במגדלי הקירור ומקטינה את צריכת האנרגיה.

גרילים מעוצבים מעל החנות

גם בקומות מסחר יש למערכת Inviz יתרונות רבים. במרחבי קניות בקומות הקרקע של מבני מגורים, למשל, נהוג להתקין את המעבים מעל לקומת החנויות, מה שפוגם באסתטיות של המבנה. לעומת זאת, המעבים בעלי הצללית הנמוכה של Inviz תופסים הרבה פחות מקום, וניתן להסתירם בקלות באמצעות גרילים מעוצבים. הגריל יכול להוות אלמנט דקורטיבי בפני עצמו, שאותו ניתן לתכנן בהתאם לכלל השפה העיצובית שהתווה האדריכל למבנה כולו.

TADIRAN INVIZ בקומת מסחר (אילוסטרציות: יח"צ)

מפנים מקומות חניה

צמצום מידות המעבים מהווה יתרון גם בחניונים, שם מקובל להתקין אותם לאורך הקירות, מה שמבזבז שטחי חנייה יקרי ערך. לעומת זאת, את מערכת Inviz ניתן, כאמור, להתקין על התקרות, מבלי שהמעבה, שגובהו 44 ס"מ בלבד, יפריע לכלי רכב. בדרך זו מתפנים מקומות חנייה נוספים, שהם, כידוע, שטחים מניבים. תדיראן Inviz הינו פתרון נסתר המפנה שטחי נדל"ן יקרים ובכך מאפשר השגת חסכון כספי משמעותי.

טוב לדעת
נגישות