Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

מנהלים מהשטח

בדומה ל-WHATSAPP, TIKTOK או INSTAGRAM, גם כלי העבודה הניהוליים בענף הבניה הפכו לזמינים וחכמים מהנייד, עם היישומים של חברת רמדור

מערכת ניהול פרויקטים של חברת רמדור (צילום: יח"צ)

היישומים של חברת רמדור, הופכים את מכשיר הטלפון לכלי עבודה ממדרגה ראשונה עבור מנהלים ומהנדסים בענף הבניה.
תעשיית הבניה משוועת לחידושים בכדי להדביק את קצב ההתקדמות בתעשיות האחרות (כגון תעשיות הרכב, ביטחונית, טכנולוגיות המידע, רפואה). התעשייה השמרנית בדרך כלל, הצליחה לרשום לעצמה הצלחות בתחום הנדסת החומרים ושיטות בנייה מתקדמות, המאפשרות לבנות מבנים שלפני 50 שנה נראה היה שאין אפשרות לבנות וזאת בקצבים מדהימים.

בשנים האחרונות ישנה פריצת הדרך המובילה לשיפור משמעותי בטכנולוגיית המידע, אשר משנה את האופן בו אנו עובדים. בחברת רמדור רותמים שינויים אלו לטובת ענף הבניה.

דרור שגב (צילום: מתן כהן)

דרור שגב, מנכ”ל חברת רמדור – פתרונות תוכנה, מסביר כי “אנו עדים למגמה של עלייה בצריכה של חדשנות טכנולוגית בחברות הבניה המסורתיות. אמנם עדיין בונים עם מלט וברזלים אך ניהול הפרויקט באמצעות מערכות מידע טכנולוגיות מאפשרות שליטה ובקרה על המתרחש ומכך עמידה בלוחות זמנים, ייעילות תפעולית ושיפור בשורת הרווח”.
רמדור הינה הגוף המוביל לפיתוח פתרונות תכנה לניהול פרויקטים הנדסיים.

היכן מיושמים הפתרונות של רמדור?

שגב: "הפתרונות של רמדור מיושמים בהצלחה בגופים המובילים במשק כגון משרדים ממשלתיים, תעשיית הביטחון, עיריות, חברות כלכליות, מוסדות פיננסיים, מוסדות אקדמאיים, גופים פרטיים ועוד והם משמשים למגוון סוגים של פרויקטים – החל מפרויקטי תשתית גדולים, דרך פרויקטים לבינוי ולתעשייה ומסחר ועד לפרויקטי שיפוצים ואחזקה".
היישומים של חברת רמדור זמינים במכשירי הטלפון. ההנחה היא כי בתעשיית הבנייה, באופן טבעי, חלק ניכר מהעובדים נמצאים בשטח. בכדי לייעל העבודה, משתמשים העובדים במכשיר הנייד לצורך דיווח ושיתוף מידע – דיווחי אי התאמות, הנחיות, דיווח ביצוע, הערות על תכניות לעומת השטח ועוד.

בעבר, מסביר שגב, העבודה היתה מתבצעת באמצעות שיחות טלפוניות, העברת SMS, קבוצות ווטסאפ ושליחת מיילים – כלים שאינם מותאמים לניהול מתקדם ולעתים גורמים ליותר בילבול וטעויות מתועלת.
כלי הניהול המתקדמים מביאים למכשיר הנייד את המידע העדכני הנדרש לעבודה ומאפשרים להגיב בזריזות מהשטח וזאת באופן אינטגרלי למערכות ניהול הפרויקט הפורמליות.

כך לדוגמה, במקום לשלוח תמונה מהשטח, התמונה מקוטלגת מיידית ב”יומן עבודה ממוחשב” כחלק מתהליכי דיווח פורמליים; במקום לשלוח SMS עם דיווח על בעיית איטום במרתף, נפתחת “אי התאמה” כחלק מתהליך מסודר של בדיקות איכות בפרויקט.

ומה היתרון הגדול של כלים אלו?

שגב: “היתרון הגדול של כלים אלו הוא שהמערכת האירגונית ממשיכה לעבוד כרגיל, החידוש הוא שהיא שולחת “חיישנים” לשטח ומתעדכנת כל הזמן במה שמתרחש. אנו מרוויחים את כל היתרונות של מערכת המשתפת מידע בין הגורמים, מקצרת זמני עבודה ומייצרת תמונת מצב ברורה ועדכנית של מה שבאמת קורה בפרויקט באמצעים המותאמים לצרכים של העובדים החדשים.

אילו תועלות נוספות צפויות למשתמשים במערכת?

"למערכת תועלות מרובות: תמונת מצב ברורה ועדכנית של הפרויקטים כולל דגלים אדומים; שליטה ובקרה משופרים על הגופים הפועלים בפרויקט כגון מנהלי פרויקטים חיצוניים, יועצים וקבלנים; שיפור משמעותי של יעילות העבודה – עבודה על בסיס נתונים משותף המוביל לקיצור זמנים ולקבלת החלטות מושכלות על בסיס מידע מעובד. בנוסף, המערכת היא מערכת אינטרנטית מודולרית ומאפשרת ליישם את המודולים בהתאמה לכל לקוח".

נושא אבטחת המידע. כיצד אתם ערוכים לכך?

"רמדור מיישמת מדיניות אבטחת מידע ומשקיעה משאבים רבים בביצוע פעולות שוטפות ובליווי יועצים מהשורה הראשונה במשק וחברות אבטחת סייבר חיצוניות בכדי להבטיח רמת אבטחת מידע נאותה. לרמדור תו תקן לאבטחת מידעISO 27001 הנחשב לתו התקן החשוב והחיוני בתחום".

פתרון מאוחד לניהול הפרויקט

לדברי שגב, רמדור מספקת פתרון אינטגרטיבי למערכת לניהול פרויקט הכוללת את ניהול כל היבטי הפרויקט ולכל מחזור חייו – מודול דש בורד ניהולי, ניהול מידע ושיתוף מסמכים, תהליכי עבודה, יומני עבודה, בקרת והבטחת איכות, תקציב, מכרזים, חוזים, חשבונות, סבבי אישורים, מחירונים מובנים בפתרון, תחזוקת שבר ומנע, תיבת מכרזים אלקטרונית, ניהול מסירות לדייר, ניהול הקשר עם הדייר ועוד.
בנוסף, הוא מסכם, “אין היום ארגון שיכול לצמוח ולגדול תוך שמירה על ריווחיות ויעילות ללא מערכת מידע מקיפה המאפשרת לו שליטה על המידע בפרויקטים. אנו מכירים את הענף ואת האתגרים הרבים בתחום ומספקים לאורך שנים את הפתרונות המתקדמים ביותר לניהול אפקטיבי בפרויקטי בניה.

טוב לדעת
נגישות