Search magnifier

חיפוש

עכשיו קל ונוח יותר למצוא כל כתבה ברוכים הבאים לאתר אקסטרה המחודש - עדכני ומגוון בשפע כתבות ומאמרים מקצועיים חדש באתר: מגזין 'הירוק החדש' - כל הפרטים על תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל. לחצו כאן

לוחות גבס: החומר שמאפשר לכם לעצב בקלות

רוצים נישת גבס מודרנית למסך הטלוויזיה הגדול, או גופי תאורה סמויים בתקרה או בקיר? אולי גיליתם שאתם מוציאים הרבה כסף על חימום או קירור הבית ואתם רוצים לשנות את המצב, בלי לשבור את כל הבית. כולנו מחפשים קצת שקט ונוחות אצלנו בבית. לרצונות האלו ולרבים אחרים יש פתרון אחד חסכוני ויעיל – לוחות גבס

היתרונות שמביאה איתה תעשיית הגבס לעולם נותנים מענה לכל הדרישות המאפיינות את העשור הנוכחי. לא בכדי, נחלה מהפכת הבנייה בגבס הצלחה גדולה כל כך. רק עם גבס נפתחות בפנינו אפשרויות אינסופיות, והן ככל הנראה אלה שהופכות אותו לחומר העשור.
היתרונות הנודעים לגבס הם עצומים וכוללים כושר בידוד תרמי ואקוסטי, עמידות בפני רטיבות, חוזק בתלייה, יציבות גבוהה בתנודות, שלמות בגימור, פשטות בתחזוקה, גישה נוחה לתיקונים, יכולות עיצוב אינסופיות, מודולאריות מקסימאלית, עמידות גבוהה באש וידידותיות לסביבה.
הגבס, ליתר דיוק לוחות הגבס, מאפשרים לשנות את המראה ואת הצורה של החללים במבנה, או להוסיף תוספת מעוצבת ומיוחדת לפינה ספציפית, בלי לשבור, להרוס, לבנות, לעצב, לתקן, לנקות – נדמה שזה לא נגמר. אבל היום אפשר גם אחרת.

גבס הוא מוצר נפלא לעצב איתו, ומכמה סיבות. ראשית, הוא נוח מאוד לעבודה. קל לעצב אותו, קל לבנות איתו וקל גם לפרק אותו במידת הצורך. שנית, הוא מודולארי – כלומר הוא יכול להתאים לכל מקום בעצם, בהתאם לצרכים שלכם. שלישית, הוא יכול לשמש לאינספור ייעודים, גם כאלו שלא חשבתם עליהם (ושנגיע אליהם מייד). רביעית, העבודה איתו קצרה ומהירה יותר. וחמישית, הוא כמובן זול ומהיר בהרבה מבנייה בבלוקים.
במילים אחרות, אפשר לעשות עם הגבס הכול. וכשאנחנו כותבים "הכול", אנחנו מתכוונים לזה.

רוצים דוגמאות? בבקשה:

גבס לבידוד אקוסטי ותרמי

השימוש העקרי בלוחות גבס מיועד לבניית מחיצה או קיר שלם, המפריד בין חדרים ומחליף את השימוש בבלוקים בבנייה המסורתית; היתרונות המתלווים בשימוש בלוחות גבס בשילוב בידוד מינרלי הם אקוסטיקה וערכים תרמיים.
כיום הבידוד הוא מהדברים החשובים ביותר, בעיקר במבני מגורים. אנחנו רוצים הרבה יותר שקט, ושואפים לנכס כמה שיותר חסכוני באנרגיה, בשבילנו ולמען הסביבה.
את שתי המטרות הללו אפשר להשיג בקלות בעזרת לוחות גבס. הערכים האקוסטיים והתרמיים שונים ומותאמים לדרישת הלקוח/המתכנן.
כיום ישנם לוחות גבס ספציפיים לבידוד אקוסטי ולבידוד תרמי ומאחר שמדובר, כפי שכבר הזכרנו, באחד האמצעים הנוחים ביותר לעבודה ולשיפוצים, אפשר להשיג את הבידוד הרצוי בקלות ובמהירות, וגם בעלויות מינימליות.

גבס ליצירת מראה עיצובי מיוחד

התכונות המיוחדות של הגבס מאפשרות לעצב בעזרתו את הבית או את המשרד בכל דרך שתרצו, החל ביצירת נישות ו'כוכים' במקומות שונים בחלל, ועד ליצירת קירות בטקסטורה מיוחדת (כולל אף קירות גליים, אם תרצו). הגבס גם יכול להשתלב בצורה נפלאה עם תוספות דקורטיביות שונות, וכך להוסיף המון לחלל המעוצב.
לוח הגבס יכול לשמש לבניית מחיצה, לקיר שלם או כתוספת לקיר; אפשר באמצעותו להוסיף אופי לחלל, על ידי התקנת גופי תאורה נסתרים; הוא מאפשר הוספה של אלמנטים עיצוביים מרשימים, כמו אקווריום שקוע בקיר; כמזנון "מרחף" בסלון והוא מציע רמת גימור גבוהה מאוד, שתוסיף לחלל מראה יוקרתי הרבה יותר.

שימוש בגבס לעיצוב הבית (צילומים: איריס מנור אדריכלות ועיצוב פנים)

גבס לתליית פריטים כבדים במיוחד

גם כשמדברים על עומסי תלייה הגבס חזק, הודות לתוספות מיוחדות שאיתן מגיעים לוחות גבס מטעם חברות מנוסות ו־ותיקות כדוגמת חברת אורבונד.
אחת התוספות הללו היא מיתדי הגבס – מעין 'דִיבֵּלים' המיוצרים במיוחד ללוחות גבס, ומאפשרים תלייה של פריטים כבדים (טלוויזיות, 'כוורות', תמונות גדולות ועוד). כדי לדעת איזה מיתד כדאי להשתמש, שהרי ישנם כמה סוגים כאלו, מומלץ להתייעץ עם מומחים לעניין, אם כי על כל אריזת מיתד רשום המשקל המקסימלי שהוא יכול לשאת.
אמצעי נוסף שמאפשר לתלות פריטים כבדים על קירות גבס ללא חשש הוא מתקן מיוחד עשוי פח פלדה מגלוון, אשר מורכב לאורך הקיר בצורה מיוחדת כדי להפחית עומסים מלוח הגבס עצמו, וכך מאפשר לתלות עליו פריטים כבדים רבים.

גבס עמיד למים וגם לאש

לא, איננו מתכוונים כאן לגבס שמיועד למבנים מתחת למים – אלא ללוחות גבס המיועדים לחללים ברטיבות גבוהה, כמו חדרי אמבט או מטבחים. אפשר לשפץ ולחדש בעזרתו גם חללים לחים מאוד, ללא חשש. מדובר בעוד יתרון גדול, שכן בעבר אדם שביקש לשפץ רק את חדר האמבט או את המטבח עמד בפני אלטרנטיבה אחת: שיפוץ כולל בעזרת קירות בלוקים, שנחשב יקר, מורכב וממושך יותר.
מן הצד השני, ישנם גם לוחות גבס חסיני אש. ישנם מקומות שמשתמשים באופן אוטומטי בלוחות כאלו, אם בשל הנחיות כיבוי האש (במשרדים שבהם דרישות בטיחות מיוחדות) ואם ליתר ביטחון. לוחות אלו, שצבעם המקורי ורוד, אגב, יכולים לשמש בחללים רבים ולייעודים שונים הודות לתכונתם החשובה.
כפי שאפשר להבין, הגבס יכול לשמש כיום לכל עבודת שיפוץ, כולל עבודות שיפוץ של הבית כולו. הנוחות שבעבודה איתו, המודולאריות שלו, התכונות המיוחדות שהוא מציע והמחיר המשתלם – כל אלו מבטיחים לכם שיפוץ נעים יותר, ומאפשרים לכם להיות יצירתיים כמו שמעולם לא הרשיתם לעצמכם.

טוב לדעת
נגישות