Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

לבחור בהצלחה

מסלול חייה האישיים של רואת החשבון והיועצת הפיננסית המצליחה יהודית אדר לא תמיד העניק לה את הדרך הקלה ביותר להגשים את עצמה. אבל בעזרת עקשנות ומוטיבציה היא הצליחה להגשים את חלומה וכיום היא מעצימה נשים ונערות לעשות את הבחירות הנכונות עבורן מבלי להתחשב בלחצי הסביבה

יהודית אדר (צילום: גולן קריאו)

"כבר בגיל 14 ידעתי שבבגרותי אתעסק בכספים. בזמן שנערות אחרות פנטזו להיות שחקניות או זמרות אני פנטזתי להיות רואת חשבון", כך מספרת בחיוך רואת החשבון הוותיקה יהודית אדר, בעלת משרד נחשב לראיית חשבון וייעוץ פיננסי הממוקם בחולון. "למען האמת", היא אומרת, "מסלול של אישה העוסקת בתחום הפיננסים ובעלת משרד פרטי משלה לא היה דבר מקובל בעדה הגיאורגית ממנה אני באה, כך שניתן לומר שהשאיפה שלי מגיל הילדות הייתה ביטוי לעוצמות שהיו קיימות בי מאז ומתמיד להגשים את עצמי בחיים כאדם וכאישה. למזלי, למרות שהדבר היה די חריג הרי שהוריי תמיד נתנו לי את ברכת הדרך ודאגו שאזכור תמיד שהם מאחוריי."

ובאמת מסלול חייה האישיים והמקצועיים של יהודית לא תמיד נתן לה להתקדם בקלות אבל היא אשר ניחנה בעקשנות ומוטיבציית שיא לא ויתרה לעצמה מעולם. "בגיל 19 כבר הייתי נשואה ואת התואר הראשון במנהל עסקים עם התמחות בראיית חשבון עשיתי כשאני חובקת תינוקת ראשונה", היא נזכרת, "בסיום התואר בהיותי בת 24 בלבד היו לי כבר שתי בנות קטנות בבית, מה שאומר שלא ממש ישנתי באותן שנים. את המשרד הקמתי ממש עם סיום עבודתי כשכירה במשרד רואי חשבון גדול, והוא פועל מאז ועד היום, כ- 20 שנים בעיר חולון. עם השנים בניתי לי קהל לקוחות נאמן ואלו מגיעים מכל הארץ, מהדרום ועד לצפון. תוך כדי פיתוח העסק התגרשתי וגידלתי את שתי בנותיי לבד בעזרה רבה מהוריי ואף היו ימים שהבנות היו ישנות במשרד בזמן שהמשכתי לעבוד. הלקוחות ראו את הנחישות והשירות האבסולוטי שלי למענם והשם שלי התחיל להתפרסם מפה לאוזן."

אילו שירותים מעניק המשרד כיום?

"המשרד מתמחה בליווי עסקים קטנים וחברות בפעילותן העסקית ובתהליכי הצמיחה וההתרחבות שלהן.  אנו מטפלים בעצם בעסקים החל מבניית התוכנית העסקית, דרך פיתוח העסק וכלה בליווי שוטף מול רשויות המס."

מה מבדל אותך בעינייך בענף?

"תשומת הלב הרבה שאני נותנת לכל לקוח והבנת הצרכים האישיים שלו ממקום של סיוע אמיתי מכל הלב, מהווים את ייחודו הגדול של המשרד בענף. זו גם הסיבה שהתחלתי להתמקצע גם בתחום הפיננסי, בגיוס אשראי ללקוחות שכן אני באה ממקום המבין את צרכיהם המימוניים המדויקים של הלקוחות. בידול נוסף וחשוב לא פחות של המשרד הוא העצמת נשות עסקים. במסגרת עבודתי אני נתקלת בהמון נשים איכותיות שלא מאמינות בעצמן ומותירות את האישורים החשובים לבני הזוג שלהן. החלטתי לשנות את המצב הזה ואני חברה בפורום נשות עסקים ואף מעצימה בנות צעירות. אני מספרת לכולן את הסיפור האישי שלי כאם חד הורית המגיעה מהעדה הגיאורגית השמרנית ומסבירה שאולי זה לא נראה קל אבל הן יכולות, ואפילו חייבות לפרוץ את תקרת הזכוכית הזו. הן מקבלות ממני תמיכה רגשית ועסקית לאורך כל הדרך, ואני גאה על כך מאוד."

התמיכה הרגשית והעסקית ניתנת גם ללקוחות גברים?

"בהחלט. דוגמא טובה לכך היא עסק שאני מלווה תקופה ארוכה העומד לקראת סגירה. אחד מהשותפים נכנס למרה שחורה ואני שחשתי באינטואיציות שלי שהוא נכנס למצב של דיכאון אמרתי לו שאעזור לו בכל דרך ועודדתי אותו שהוא איש עסקים ותיק ומצליח כך שכישלון אחד לא ישבור אותו. סיפרתי לו את הסיפור האישי שלי ואת הקשיים שחוויתי בדרך והסברתי לו שכל יום הוא מאבק חדש שצריך להצליח בו. העידוד והתמיכה שהענקתי לו לאורך הזמן החזירו אותו לדרך המלך, ואני גאה על כך מאוד. "

היכן העסק הפרטי שלך עומד כיום?

"המשרד שלי ממשיך לצמוח ולשגשג עם לקוחות חדשים ואני עומדת לפתוח סניף נוסף בדרום.  הסניף הזה בדיוק כמו הסניף בחולון ייתן ללקוחות את הערך המוסף המייחד אותי – לא רק שירותי ראיית חשבון רגילים אלא ייעוץ והכוונה ממקום אישי ואינטימי יותר המבין את מאפייניו של כל לקוח ותופר לו שירות בהתאם לצרכים העסקיים האופטימאליים עבורו."

טוב לדעת
נגישות