Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

לא ממהרים לסגור תיקים – ממקסמים תמורות למבוטחים

מזה עשור שחברת עורכי הדין חיים פרנק ושות' מתמקדת במימוש זכויות עבור תובעים מכל רחבי הארץ ; הפירמה מתמחה בכל סוגי תביעות הנזיקין והביטוח הלאומי והיא ייצגה עד היום אלפי לקוחות מרוצים עם תקדימים של ממש בכלל הערכאות המשפטיות

עו"ד חיים פרנק | צילום: בני מנשרוב

זה קרה במכרות הנחושת של תמנע בסמוך לעיר אילת. צעיר בן 38 עבד באחד המכרות כאשר לפתע סלע ענק ניתק ממקומו ופגע בו קשות. כתוצאה מהפגיעה  נותר הצעיר בעל מוגבלות קשה והוא משותק עד היום ממותניו ומטה. סיפור כזה הוא אחד הסיוטים היותר גדולים המתחוללים בראשנו כשאנחנו חושבים על פציעות ותאונות עבודה, אך למזלו של הבחור, אם ניתן לקרוא לזה כך, הוא פנה למשרדו של עו"ד חיים הפרנק המתמחה בתביעות מול הביטוח הלאומי ובמשרד נאבקו עבורו לשם קבלת פיצויים מלאים הן מול המעסיקה והן מול הביטוח הלאומי. "במסגרת המאבק המשפטי אותו ניהלנו הצלחנו להשיג עבור האדם הצעיר הזה שכל עתידו עדיין לפניו קצבת ביטוח לאומי על סך 14 אלף שקל בחודש עד סוף החיים וכן  פיצויים בסך 3 מיליון ₪ מהחברה המעסיקה", מספר עו"ד פרנק.

מה הייתה הטענה המרכזית שלכם?

"הטענה המרכזית הייתה לרשלנות מצד החברה המעסיקה אשר הובילה לפציעה החמורה. יש לציין כי לאורך כל הדרך האמנו בצדקת הטיעונים שלנו והסכומים שנפסקו לבסוף היו מעל לסכום הראשוני אותו הציעה השוטפת וכן מעל הצעת גישור קודמת."

"בתיק אחר אותו מנהל המשרד כעת ייצג צוות עורכי הדין בחורה שנפגעה בתאונת דרכים והביטוח הלאומי קבע לה נכות בגין תאונת הדרכים, קביעה זו מחייבת את חברת הביטוח לשלם לה פיצוי. במקרה זה חברת הביטוח הגישה בקשה, נדירה למדי, לבית המשפט אליו הוגשה התביעה, לביטול החלטת וועדת הביטוח הלאומי בטענה כי נפל פגם בהחלטה ועל כן הצעירה צריכה לקבל פיצויים מופחתים. בית המשפט דחה את הבקשה וכך עשה גם בית משפט המחוזי וכעת העתירה הגיעה לפתחו של בית המשפט העליון. אנו מייצגים את הצעירה לאורך כל הדרך בבתי המשפט ובכוונתנו להמשיך ולהילחם עבורה כמו אריות גם בבית המשפט העליון", מציין עו"ד פרנק.

חברת עורכי הדין חיים פרנק ושות' הוקמה בשנת 2010 ותביעות הנזיקין והביטוח הלאומי תופסות נפח של 90 אחוז מפעילותה. הפירמה מתמחה בכל סוגי תביעות הפוליסות, תאונות עבודה, תאונות דרכים, רשלנות רפואית, תביעות ביטוח, תביעות נכות כללית מול הביטוח הלאומי וכן הלאה. בנוסף הפירמה עוסקת גם בתחום המקרקעין. נכון להיום מונה צוות החברה 12 עובדים מתוכם שישה עורכי דין בכירים והיתר צוות מנהלי. לחברה סניפים באשדוד ותל אביב והיא מתייחדת בכך שהיא מייצגת אך ורק תובעים, מכל רחבי הארץ."

מה היתרון שלכם בשוק?

"אנחנו נותנים יחס אישי לכל לקוח כאשר בכל תיק תמיד מעורב שותף בכיר במשרד.  כמו כן אנו נעימים ושירותיים מאוד כלפי הלקוחות כאשר מן הצד השני אנו נלחמים על כל תיק בכלל הערכאות המשפטיות. אנחנו לא ממהרים לסגור תיקים ואם יש מהלכים שאנו יודעים שאנו יכולים בהם למקסם את התמורות ללקוח, נעשה זאת ללא היסוס."

כבעל חברת עורכי דין העובדת רבות מול הביטוח הלאומי מה אתה חושב שניתן לשפר במגע של האזרח הקטן מול המוסד?

"חייבים לשנות את הרכבן של הוועדות רפואיות. הוועדות נחשבות לגוף ניטראלי לכאורה אך עובדתית הרופאים היושבים בהן מקבלים את שכרם מהביטוח הלאומי כך שקיימת כאן סתירה מובנית.  רופא שיפסוק פיצויים ביד רחבה למבוטח כנראה שלא יועסק שם יותר בעתיד וכך יש כאן מעין ניגוד עניינים. כמו כן, ישנם רופאים שנטיית המוצא שלהם היא להסתכל על אנשים כמתחזים וזה לא אמור להיות ככה. צריך להסתכל על אנשים כדף נקי ואז לבחון אותם בעיניים מקצועיות לגמרי."

איך תפקד הביטוח הלאומי לראייתך בימי הקורונה?

"אולי זה לא דבר אופנתי לומר אבל לטעמי הביטוח הלאומי עבד יפה מאוד, בטח בגל הראשון של הקורונה, בכל מה שקשור לנכות מעבודה  או נכות כללית. לא עשו לאנשים בעיות והאריכו להם אוטומטית את הפיצויים ל-4 חודשים ללא צורך להופיע בוועדה ועל סמך מסמכים רפואיים בלבד. אני מקווה שההתנהלות הזו תימשך גם כעת בימי הגל השני של המחלה."

טוב לדעת
נגישות