Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

חזרה מהירה וחשיבה מחדש

יורם בלומנטל, מנכ"ל משותף ב-Cushman & Wakefield Inter Israel, אומר כי "אנו מאמינים שהחזרה לשגרה, בכל התחומים, תהיה מהירה מהצפוי"

בניה באיזור תל אביב | מקור: shutterstock

יורם בלומנטל (צילום: יח"צ)

יורם בלומנטל, מנכ"ל משותף ב-Cushman & Wakefield Inter Israel, אומר כי "אנו מאמינים שהחזרה לשגרה, בכל התחומים, תהיה מהירה מהצפוי. כמו שהתפרצות הנגיף הביאה עמה אתגרים בתחומים שונים, כך גם הזדמנויות; הן לכלכלה בכלל ובנדל"ן בפרט. נכון שלא ניתן להתעלם מהפגיעה הכלל-עולמית בכלכלה בעקבות הנגיף, ואין אנו יודעים עוד את השפעותיה האמיתיות לטווח הקרוב-רחוק, אולם ההתרשמות בשלב זה כי הצמיחה תשוב להיות איתנה באופן מהיר יחסית. גם בתחום הנדל"ן חווינו האטה קלה בקידום עסקאות, ביקוש או קידום בנייה חדשה של פרויקטים, אך אנו רואים האטה זו כמשהו זמני, בעקבות חוסר הוודאות שהיה בשוק בשיא המגפה ולא משהו ספציפי לתחום הנדל"ן.

"בתחום השיווק מעבר להאטה ההגיונית בשוק, אין שינויים משמעותיים. העסקים נמשכים כרגיל ולפחות בפרויקטים שאנו משווקים הגישה נשארה אותו הדבר ודברים בהחלט מתקדמים" , אומר בלומנטל ומוסיף כי "אנו לא צופים שינויים משמעותיים בשוק המשרדים, שכן המרכיב החברתי שאחראי על נושא היזמות, יצירת רעיונות חדשים וכושר האלתור, שנובע מעבודת צוות אצל חברות ובהתאמה גם מביא להצלחתן, ישאיר את בניני המשרדים כדבר חיוני לפחות שנים קדימה".
לדבריו, "המגפה הביאה לריחוק חברתי שהשפיע באופן ישיר ומידי על התפוקה העסקית של חברות, מה שמוכיח עוד יותר את הצורך במשרדים ולא להפך, כדי לשמור על התפקוד היום-יומי של העסק. בנוסף, מה שהמשרד מביא הוא יצירת ה-state-of-mind של "עכשיו עובדים", דבר שקשה להרוויח בהישארות ממושכת ו/או תמידית בבית. אנו צוטפים כי גם הנוסחה של חלק עובדים מהבית וחלק במשרד כמו גם הצפי למתן מששקל רב יותר לעבודה מהבית יווכח כשלילי והמגמה תהיה לחזור יותר יותר לעבודה מלאה במשרד למרות שראינו שאפשר מהבית. בין היתר זה קשור גם לבריאות הנפשית וההכרחית (מה שגילו כבר לפני כמה שנים טובות) שנוצרת רק ע"י ההפרדה בין מום העבודה ומקום הזמן הפנוי והפרטי – הבית".

בנוגע לאתגרים הצפויים כמו הפיכת המשרד לחוויתי ואטרקטיבי יותר מהבית, קובע בלומנטל כי "זו מגמה שקיימת כבר שנים, ללא קשר למגפה ואולי רק הפתרונות לכך, יהיו יצירתיים יותר. דוגמה נוספת היא הגמישות החוזית אשר מצד אחד ישנם שיגידו שהיום היא הופכת חשובה מתמיד אבל מצד שני גם את הנושא הזה כבר ראינו, בין היתר עם עלייתם של תחום החללים המשותפים".

"ייתכן והשינויים שכן נראה יהיו התנהגותיים ארגוניים כגון אסטרטגיות ייעול עם הפחתה בטיסות עסקיות שאפשר לסגור דברים בשלט רחוק, שינוי במבנה הארגוני כמו ייעול העבודה הצוותית ועוד. כנראה שפנים ארגוני / תוך צוותי עדיין יעדיפו פגישות פנים אל פנים, לפחות כפי שמכירים את הישראלים".
שינוי נוסף, הוא מעריך, יהיה במבני המשרדים, כגון שימוש רב יותר במחיצות קלות במקום בניית קירות, על מנת לייעל "שינוי מבני" במידה וצריכים, חזרה לישיבה במשרדים במקום חלל פתוח או שימוש רב יותר בטכנולוגיות שמיתרות מגע כמו דלתות אוטומטיות וכו. "שינוי נוסף יכול להיות במסת השטחים שחברות יקחו לעומת מה שהיו לוקחים בעבר; בין אם זה שטח גדול יותר לאפשר ריווח גדול יותר בין העובדים או להפך, אם זו חברה שהמודל שלה יכול לעבוד בחלקו מהבית. כך או כך אנו בטוחים שהמשבר יביא לחשיבה מחדש במבנה הארגוני של חברות".

טוב לדעת
נגישות