Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

המרכז המסחרי השכונתי

לצד השכונות החדשות, מוקמים גם מרכזים מסחריים, כדי לספק את צרכי התושבים ולשמש גם מקום מפגש ובילוי. סקירה של כמה מהמרכזים המוקמים בימים אלו

אביסרור סנטר בשכונת הפארק בבאר שבע (הדמיה: יח"צ)

כל בית צריך מרפסת, וכל שכונה צריכה מרכז מסחרי, שיעניק לתושבים מקום לבצע קניות וגם לבלות ולברוח למזגן בימי הקיץ החמים. בימים אלו מוקמים מרכזים מסחריים רבים ברחבי הארץ, הנה סקירה של כמה מאלו שמוקמים כעת כחלק מהקמת שכונות חדשות.

16,000 מ"ר בשכונת  הפארק באר שבע

חברת אביסרור משה ובניו מקימה בימים אלו בשכונת הפארק – שכונה חדשה בבאר שבע את אביסרור סנטר – מרכז מסחרי בן 16 אלף מ"ר שישרת למעלה מ-25,000 תושבי השכונה ואת העוברים ושבים בכביש 25 הסמוך.
בימים אלו מדווחת חברת אביסרור משה ובניו כי רשת שופרסל שכרה במקום 1,600 מ"ר ורשת הפארם Be שכרה 500 מ"ר. עוד מציינת החברה כי במקביל מתנהל מו"מ לפתיחת סניף של קופ"ח, רשתות מזון מהיר, מסעדות ובתי קפה.
שכונת הפארק הכוללת כ-5,000 יחידות דיור משתרעת על שטח של כ-5300 דונמים.
לדברי יורם אביסרור, סמנכ"ל חברת אביסרור המקימה בשכונת הפארק את אביסרור סנטר "אנו צופים להרבה מאוד מבקרים במרכז המסחרי שיכולול רשתות מזון גדולות, קופות חולים ועוד. בשל גודלה, שכונת הפארק תספק את כל השירותים והצרכים הנדרשים לתושביה. השכונה ממוקמת בדרום מזרח באר שבע, גובלת בפארק נחל באר שבע מצפון, באזור התעסוקה עמק שרה מדרום ובכביש 40 עוקף באר שבע ממזרח.
"השכונה קרובה מאוד לנתיבי התחבורה הציבורית ותחובר לעיר באר שבע על ידי הרכבת הקלה שמתוכננת בעיר ולקווים הארציים של הרכבת. השכונה מתאפיינת בתכנון אורבני מתקדם הכולל רצף של שטחים ציבוריים פתוחים, אשר מבטיחים תנועה נעימה ובטוחה של הולכי הרגל. כמו כן, ייהנו תושבי השכונה מהמתקנים השונים בפארק נחל באר שבע ומהאגם המלאכותי שהוקם בו וכן ממגרשי הספורטק שבנייתו מסתיימת בימים אלה".

מרכז מסחרי של חברת שפיר בשכונת בצוותא בחריש (הדמיה: ויופוינט)

10,200 מ"ר בצוותא, חריש

חברת שפיר מקימה מרכז מסחרי בשכונת בצוותא בחריש. מיקומו של המרכז המסחרי, בלב שכונת בצוותא, בחיבור בין הציר המסחרי העירוני של השכונה לשטחים הירוקים. היקף ההשקעה במרכז המסחרי יסתכם בכ-40.5 מיליון שקל.
המרכז המסחרי בשטח של כ-10,200 מ"ר יכלול בתי קפה ומסעדות, חנויות בהן חנות פארם, סופרמרקט וחדר כושר. כמו כן, המרכז יכלול את השירותים השיתופיים של השכונה ובהם: סופרמרקט שיתופי, מרכז מצוינות והעשרה, וחנות שיתופית ראשונה בה יוכלו תושבי השכונה להחליף מוצרים ולהעמיד לרשות השכנים כלי עבודה, כלי גינון, ציוד קמפינג ועוד.
בקומת הקרקע מוקם המסחר הקמעונאי, המסעדות ומקומות הבילוי, בסמיכות לכיכר העירונית ובנגישות מרבית לתושבי השכונה. בקומה הראשונה שטחי משרדים שיתופיים עם מגוון שירותים: עמדות עבודה, אינטרנט אלחוטי, מטבחון ועוד, מתחם אירועים שיתופי לעריכת ימי הולדת, בר מצווה ושטחים לשירותים שכונתיים, כגון מרפאות ובנקים.
לדברי האדריכלית ענת אהרוני, מנהלת התכנון והתאום בחברת שפיר, "המרכז המסחרי בשכונת בצוותא צפוי לשרת כ-9,000 מתושבי השכונה וסביבתה. מדובר במרכז מסחרי בשטח של 10 אלף מ"ר, הנחשב לגדול בהיקפו לעומת מרכזים שכונתיים בשאר המקומות בארץ. התכנון כולל בתוכו גם את השטחים השיתופיים שמאפיינים את השכונה וייצרו מקום מפגש קהילתי פעיל ואטרקטיבי".
האדריכלים ערן לשם וערן שקד, בעלי משרד האדריכלות citybee אשר תכננו את השכונה השיתופית "בצוותא" בחריש, אומרים כי "אחד הקשיים שמאפיינים שכונות חדשות הוא נושא התעסוקה. לאזורי תעשייה לוקח זמן להתפתח ולהתבסס, ועד אז צריך לאפשר לתושבים לפתח מסחר ועסקים קטנים. התהליך קרה גם במודיעין, אשר קיימת כבר קרוב ל-25 שנה. כיום המשרדים ואזורי התעסוקה שלה מאוד מבוקשים אבל צריך לזכור שמודיעין סבלה משנים ארוכות של בצורת עד שעלתה על הדרך הנכונה".

Rotshtein's קדימה צורן (הדמיה: יח"צ)

5,000 מ"ר ברמת אמיר

חברת רוטשטיין נדל"ן מקימה בימים אלו את Rotshtein’s קדימה צורן, בשכונת רמת אמיר.
בחברה מספרים כי המרכז מתפרס על 4 קומות וצפי לסיום העבודות הוא ינואר 2020.
בין החנויות שעתידות להיכלל בו: סופרמרקט, מסחר הכולל אוכל, פארם, אופנה, משרדים, סטודיו למחול ומרפאות.
לדברי אורטל ליבר, סמנכ"לית השיווק בחברת רוטשטיין: "מאחר שרמת אמיר היא שכונה חדשה, למשפחות הצעירות הגרות שם אין היום מענה לצרכי היומיום, אם זה לקנות אקמול ואם זה ללכת עם הילדים לאכול גלידה אחה"צ. כך המרכז החדש יעניק ערך מוסף לשכונה המתגבשת וכן למושבים הסובבים".

לב גני תקווה (הדמיה: יח"צ)

5,900 מ"ר בגני תקווה

חברת אשדר מקבוצת אשטרום וצמח המרמן, בונה את לב גני תקווה, בשכונה החדשה של צפון גני תקווה.
הפרויקט כולל 3 קומות, כולל קומת משרדים והוא יפתח ב-2021.
בחברה מספרים בין היתר יהיו בו בתי קפה ומסעדות, חנויות וסופרמרקט, פארם קופות חולים חדרי חוגים ועוד.
רחלי בריזל, סמנכ"לית שיווק בחברת אשדר מקבוצת אשטרום מסבירה כי "פרויקט 'לב גני תקווה' הכולל מגורים ברמה גבוהה, משרדים ומסחר, הינו דוגמא מצוינת לטרנד עירוב השימושים שמתחולל בשנים האחרונות. בעיית התחבורה והפקקים שנעשית קשה יותר מיום ליום בהחלט מעודדת אנשים להישאר בטווחים שלא דורשים נסיעה עם הרכב, לכן כשאפשר לקפוץ לקניות, לבית המרקחת או לבית הקפה שנמצאים במרחק הליכה, זה יתרון גדול".

יובלים סנטר בפארק רייספלד (הדמיה: יח"צ)

1,500 מ"ר בשכונת רייספלד

קבוצת יובלים הקימה לאחרונה את יובלים סנטר, בפארק רייספלד בקריית אונו. זהו מרכז מסחרי הבנוי במפלס אחד.
בין החנויות הנכללות בו: גן סיפור (מסעדה ובית קפה), גולדה (גלידריה), זותא פיצה (פיצריה), האחים גורן (המבורגר), חנות ממתקים, מאפית הכהנים, אניס (מוצרי בריאות), סנס (בגדים), דנה (מכון יופי), קולינריק (מעדניה)
לדברי טל גרסון, סמנכ"ל שיווק בקבוצת יובלים: "יובלים סנטר הינו מרכז מסחרי שכונתי יוקרתי, צמוד לפארק ירוק, הנותן מענה לדיירי השכונה שעד כה לא היה להם מקום בילוי בלב השכונה".

בניין דונה 2 במער של מודעין (הדמיה: 3divion)

מודיעין: מרכז לשכונה קיימת

לצד הקמת מרכזים בשכונות חדשות, מוקמים גם שטחי מסחר שבאים לענות על מחסור קיים. כך, חברת דונה הקימה בימים אלו מרכז מסחרי במרכז החדש של העיר מודיעין, "אומנם העיר הוקמה ב-2003", מסביר סמנכ"ל הנכסים והשיווק של דונה שי נכסים, נתן מרבל, "אבל רק בימים אלו מרכז העסקים החדש אשר יכלול שדרה מרכזית שתווה מרכז תרבותי ומרכז מסחר לכל התושבים. זאת בסמוך לבנייני מגורים שממוקמים לכל אורכה ושטחי תעסוקה".
חברת דונה מקימה בימים אלו 2 בנייני משרדים אשר מיועדים לחברות הייטק המחפשות להתרחק מתל אביב בשל העלויות ובשל הפקקים האינסופיים. המע"ר של מודיעין יספק נגישות מירבת עם תחנת רכבת, אוטובוסים וגישה לכבישים הראשיים כגון  כביש 431 כביש 6.

טוב לדעת
נגישות