Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

המלך החדש של הנדל"ן המניב

בזמן שהשוק מוצף במשרדים, המסחר המקוון מחליף את החנויות ותחום הלוגיסטיקה נראה מאיים וקל לשכפול, הוכתר המלך החדש של הנדל"ן המניב: מגורי סטודנטים. נדל"ן מניב למגורים בתשואות יציבות ובטוחות

תל חי (הדמייה: אנדו סטודיו הדמיות)

נדב ברזילי (33) עידו ברזילי (31) יוצאי הקומנדו הימי וגלעד מור (37) הם יזמי נדל"ן הבונים כיום מעל 800 יח"ד ברחבי ישראל. פרויקט הדגל שלהם הוא Be – מתחם מגורי סטודנטים בתפיסה קהילתית טכנולוגית, אשר מייצרת לסטודנטים שיגורו במתחם חוויה בלתי נשכחת בתקופה היפה של חייהם.

שיתוף הפעולה התחיל לפני כשלוש שנים מפרויקט בודד בעיר נתיבות לבניה של כ-152 יחידות דיור. זמן קצר אחר כך הוכתרו השלושה כ"צעירים המבטיחים של עולם הנדל"ן", על-ידי מגזין "הבלוק" וכיום הם כבר מקדמים מספר פרויקטים בהיקף של 563 מיליון שקלים. קבוצת ברזילי וגלעד מור הולכים להקים את רשת ה–Student co-living הראשונה בישראל.

"לפני שמתחילים לתכנן אנחנו קודם כל לומדים את השוק וקהל היעד – כולל מחקר ארוך, אפיון מוצר, צבירת ידע מהעולם ויישומו", אומר נ. ברזילי. "אנחנו מבינים שהעולם משתנה. קניות – עושים באינטרנט מכל מקום, נופשים עם Airbnb ועובדים בחללים משותפים כגוןWework . הקהילתיות היא נושא מרכזי בעולם החדש. פעם דיברו על מטרים, היום בעולם ה־Co-living מבינים שצריך חלל פרטי פונקציונלי וחללים משותפים איכותיים".

מה ההבדל בין Be לבין מעונות סטודנטים קיימים?

נדב ברזילי: "ההנחה היא שלסטודנט מגיעה חווית מגורים כוללת. הדור שצומח כאן לא מחפש רק פתרון שינה, הוא רוצה ליהנות ממתחם שבו נמצאים חבריו ויש להם מקום להיפגש וליהנות. הוא יוכל להשכיר דירה בלחיצת כפתור ולדווח על תקלה במידת הצורך דרך אפליקציה וכל המתרחש במתחם יהיה זמין עבורו כאן ועכשיו".

מה אתם מציעים לציבור המשקיעים?

עידו ברזילי: "המשקיעים ב–Be יכולים לרכוש דירה שתירשם על שמם בטאבו במתחם סטודנטיאלי אטרקטיבי עם ניהול מלא, בלי להתעסק בהשכרת הדירה או בתפעולה השוטף. אנו מציעים דירות במחיר התחלתי של 465,000 שקל. הן מרוהטות וממוזגות ובעל הדירה ייהנה מהכנסה פאסיבית כל חודש באופן שקוף וקל. מדובר בפרויקט יזמי עם ליווי בנקאי וערבויות על פי חוק מכר והמשקיעים זוכים לתנאי תשלום נוחים והון התחלתי של 30,000 שקל".

מהי בעיניכם חווית מגורים כוללת?

יושבים מימין: גלעד מור ועידו ברזילי. עומד: נדב ברזילי (צילום: יח"צ)

עידו ברזילי: "חוויה שנותנת מענה לכל צרכי הסטודנט. מחלל פרטי שלו, שבו יש לו את כל הפונקציות כולל שירותים, מקלחת, מטבחון, פינת לימוד, פינת אירוח, מיטה זוגית וטלוויזיה.

"מחוץ לחדר, בדומה למה שעשו WE WORK בעולם המשרדים, יהיו חללים משותפים לרווחת הסטודנטים ברמה גבוהה. החללים יכללו כניסה עם לובי ובר, חלל לימודים, חלל כביסה עם משחקים, חלל ורסטילי ליוגה, TRX ובית כנסת".

תוכלו לאפיין את הסטודנטים שיגורו במתחם?

גלעד מור: "הדור החדש מאופיין כגלובלי, ויזואלי וטכנולוגי עם שאיפה לצדק חברתי. חשוב לו נושא הביטחון והוא מרוכז במסכים. חלקם הגדול של הסטודנטים נתפסים כבודדים ונואשים לקשר, מצד אחד הם אוהבים חיי חברה ומצד שני צריכים עזרה ביצירת קשר".

איך התאמתם את התכנון לדור ה–z?

ע. ברזילי: "את הדור הזה פחות מעניין גודל הדירה, אלא מה היא מציעה ואיך משדרגים את חיי החברה, הקהילה והחוויה הכללית. התכנון שם דגש על תיעול הקשר בין הסטודנטים. כל חלל שיתופי יעזור ליצור אינטראקציה חברתית. לדוגמא, הלובי הוא גם בר ומסלול הכניסה עובר דרך חלל הלובי עד המעליות שמרוכזות במיקום מדויק על מנת לעבור דרך שאר מתחמי הסטודנטים. חלל הכביסה כולל משחקים, וכשסטודנט ממתין הוא יכול לשחק פינג פונג או סוני פלייסטיישן. המתחם כולל גם פאטיו חיצוני, פינות ישיבה ומסך גדול להקרנת סרטים ומשחקי ספורט, חדר כושר ומתחם לימודים גדול".

אתם מתכוונים לפתח את המודל לדיור לגיל השלישי?

גלעד מור: "קהילה זה דבר מהותי בחיי אדם. כמו שסטודנטים הם קהילה הומוגנית כך גם אוכלוסיית הגיל השלישי. כיום הפתרון עבור חתך הגלאים לגיל השלישי חלקי ולא מספק את שכבת הביניים. יש פתרון למאוד עשירים או לחלופין פתרון ממשלתי למי שאין יכולת. ככל שעולה תוחלת החיים ושירותי הרפואה מתקדמים אנחנו רואים גידול בשכבת הגיל השלישי שרוצים ליהנות מהחיים ובצדק, עבורם להחזיק בית גדול זה נטל כבד וכבר לא משרת אותם. הם טסים לחו"ל ,מקבלים השראה וחווים עולם שלם שמתאים להם. אנחנו כמומחים בניהול קהילה יכולים לייצר להם פתרון מקיף, לתת מענה לבעיית הבדידות ולייצר להם חוויה איכותית ומכבדת של חיים טובים ומאושרים".

מהן תכניותיכם לעתיד?

נדב ברזילי: בחמש השנים הבאות להתרחב לעוד מתחמי מגורים לסטודנטים בארץ ולפתח את המודל לדיור לגיל השלישי. והלאה? לעסוק בפעילות בתחום הנדל"ן השיתופי ולהשפיע על דור העתיד בתחום החינוך באזורי הפעילות שלנו".

טוב לדעת
נגישות