Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

המלון במרכז שעוצב כחלל עבודה משותף

אפרת קיסוס מקליס העוסקת באדריכלות ועיצוב פנים, מחוללת מהפיכה בעיצוב המלונות המובילים בישראל. הקסם מתרחש כשאלגנטיות פוגשת עיצוב המותאם אישית

הרודס תל אביב רשת פתאל (צילום: איה בן עזרי)

שני עשורים לאחר שהושלמה בנייתו של מלון לאונרדו סיטי טאוור ברמת גן, עבר המלון עיצוב מחדש. המלון נפרד מהמראה הסטנדרטי המאפיין לרוב מלונות אורבניים והתחדש במראה חדש ודינמי באמצעות אלמנטים המשדרים קידמה ותנועה.

אפרת קיסוס מקליס (צילום: חיים טרגן)

על עיצוב הפנים של המלון אמונה אפרת קיסוס מקליס, העוסקת באדריכלות ועיצוב פנים מעל ל- 15 שנה. קיסוס מתמחה בעיצוב בתי מלון ומפורסמת בזכות עבודותיה המרשימות ברשתות כגון: פרימה, ופתאל ואף רשתות בחול.משרדה אף עוסק בתכנון מוסדות, עיצוב בנייני משרדים ודירות יוקרה.

"העבודה במלון לאונרדו סיטי טאוור כללה שיפוץ מחדש של כל השטחים הציבוריים: הכניסה, הלובי והאולמות. שנה קודם לכן, עיצבנו ושדרגנו את החדרים". אומרת אפרת.

כיצד יצרת את המראה הדינמי ואווירת הזרימה והתנועה?

"היה לי חשוב להביא לידי ביטוי את אופי המלון שהוא יחיד ומיוחד. כיוון שמדובר במלון אורבני הפועל בסביבה עסקית בלב של סצנת תעשיית היהלומים והעסקים של גוש דן ומשרת עסקים רבים ואנשים המגיעים גם לשבת ולעבוד,  הטמעתי בקונספט העיצוב אלמנטים של תרבות עירונית דינמית: עמודי המלון בלובי לדוגמה, הפכו לדמויות מאוירות שלאנשים הנראים כאילו הגיעו הישר מהרחוב התוסס שבחוץ. הקונספט מוטמע כבר מלובי הכניסה למלון ומדלג הישר לקומת האולמות שלו באותה עוצמה מרתקת: ציורים בגיר על לוחות ענק, משפטים נוסכי השראה כגון: 'Welcome to the City' באותיות זורמות כמפל בגב הקבלה, אופניים מוארים תלויים על הקיר וופריטי אמנות ייחודיים הממחישים עירוניות ותנועה".

איך אפיינת את סביבת העבודה בלובי המלון?

"כדי ליצור תחושה של סביבת עבודה נעימה ויצירתית ללקוחות המלון, אפיינתי את הלובי על פי מתחמים שונים בדומה לחללי עבודה ומשרדים משותפים. בניתי מקומות ישיבה מקוריים ומלאי השראה ובחרתי באלמנטים ייחודיים בעיצוב, המעניקים תחושה יותר אישית ואפשרויות בחירה בין מתחמים ומקומות שוניםלישיבה ועבודה על מחשב, לפגישות עסקיות, לישיבה על הבר. כך, כשלקוח נכנס למלון הוא לא ירגיש 'אבוד בחלל' בלובי גדול ואין סופי ויוכללבחור היכן מתאים לו לשבת.

"מאחר והמלון ממוקם בלב העסקים ברמת גן מגיעים הרבה קהלים מסוגים שונים ומתקיימים בו ישיבות וכנסים, לכן דאגנו כמובן לכל הטכנולוגיה המתקדמת".

מהי המומחיות הספציפית שלך בעיצוב בתי מלון?

"המומחיות שלי היא לקחת מלונות ו'לנער להם את האבק'. לחדש ולרענן אותם ולהביא אותם למקום שונה: עכשווי, מלאה השראה,, , נעים ומזמין. אני לוקחת מלונות על כל הגודל שלהם והמרחב בתקציבים שהם לא בהכרח 'בשמיים' ובאמצעות אלמנטים עיצוביים מיוחדים, משווה להם מראה חדש ומושך".

מלון לרשת BeMe Germany Bruggen (צילום: יח"צ)

מה צריך לדעת כשמעצבים מלון היום?

"צריך להבין שאף אחד כיום לא רוצה להיכנס למלון 'ארכאי', אלא להימצא במקומות מודרניים וטרנדיים. אנשים מצטלמים  כל הזמן ומעלים תמונות לרשתות החברתיות, לסטורי, והם מחפשים אלמנטים מעניינים במיוחד להצטלם איתם. השלט עם האופניים ששילבתי, לדוגמה, מהווה אטרקציית צילום להרבה אנשים שמגיעים למלון והם מצטלמים איתו סלפי. העיצוב צריך להיות לפני הכל עדכני וכמובן, אסתטי, נעים, מזמין ומלא השראה.

"חשוב מאוד להבין את הראש של בעלי המלון, את החזון שלהם למלון שבנו ומה הם היו רוצים להשיג, ותמיד ללכת בכיוון הזה דרך העיצוב. אני מקיימת פגישות  עם בעלי המלון והמנכ"לים ומקשיבה לרעיונות ולשאיפות שלהם – אותם אני מתרגמת לרעיון עיצובי חד ומהודק. אני חייבת לציין שהקרבה הזו לאותם יזמים מייצרת אצלי אינטימיות וחברות איתם. זה מאוד חשוב לי. חלקם כבר לגמרי משפחה עבורי. ישנם רשתות שממש גדלתי איתן.

"חשוב כל הזמן להיצמד לטרנדים. תמיד יהיו 'מותגי על' שאשלב במלון שתופסים את העין, אנשים מצלמים ומתעדים אותם וזה תומך בשיווק ומזמין אנשים נוספים. במלון לאונרדו סיטי טאוור לדוגמה, הוספתי תאורה של חברת פוסקרני שעובדת בשיתוף פעולה עם חברת דיזל. מורוסו הוא מותג ריהוט שכל פריט שלו נצרב  ותופס את העין. אלו טרדנים כלל עולמיים בעיצוב מלונות.

"במלון שאני מעצבת כיום לרשת פרימה, בטבריה, כיוון שהמלון  קרוב לים, הקונספט העיצובי הכולל אלמנטים שמאפיינים את המקום:נחושת, פליז, אדמה שחורה, הרבה ירוק ויחד עם זאת, אני משלבת אלמנטים עדכניים ומודרניים, כך שאורחים המגיעים מחו"ל ישהו מותגים שראו ברחבי העולם וירגישו שהם נמצאים במלון מיוחד המעוצב בהתאם למקום בו הוא נמצא מחד, אך לא מוותר על הבינלאומיות והטרנדים היוקרתיים, מאידך. האורח יכול לשבת ליד הים, לחוותאת הנוף הפתוח, ולזכות להשראה".

מהן הטעויות הקלאסיות שמעצבי מלונות עושים?

"אחת הטעויות הנפוצות בעיצוב מלונות היא לשים את הפוקוס על ההיבט האסתטי מבלי להתחבר לחוויה הספציפית שהמלון רוצה לספק לאורחיו. מעצב פנים צריך לדעת ולהרגיש ממש את הקונספט הייחודי של המלון בהתאם לרצון הבעלים ועל אף העיצוב המגוון והיצירתי, לשמר את הקונספט המנחה לכל אורך הדרך כשהוא אף פעם לא שוכח פונקציונליות ותחזוקה".

כיצד הגעת לתחום עיצוב המלונות?

"תמיד אהבתי את תחום העיצוב ובמיוחד עיצוב פנים אך מאחר וגדלתי בערבה, בתי מלון היה תחום די רחוק ממני. נסעתי ללמוד בארה"ב ולאחר מכן טיילתי עם חבר בארצות שונות בעולם. נפתחתי להמון עולמות ולסגנונות שונים, הכרתי אנשים ולמדתי מהם והבנתי שתחום עיצוב המלונות הוא מה שמושך אותי ובכך ארצה לעסוק. מה שמיוחד בעיצוב בתי מלון שאפשר לזרום עם רעיונות יצירתיים ו'להשתולל' עם הקונספטים. זה לא בית שאתה נמצא בו כל יום ורוצה שהוא יהיה אחיד ורגוע, להפך – מלונות צריכים לספק חוויה ייחודית ושונה. אנשים מגיעים לרוב למספר ימים או שבועות והם רוצים להרגיש שהם נמצאים במקום ייחודי ויוצא דופן ואני אוהבת להשתגע עם החלומות,עם היצירתיות ולפרוץ גבולות כדי לספק הכי הרבה השראה".

הרודס תל אביב רשת פתאל (צילום: איה בן עזרי)

איך הקריירה האינטנסיבית שלך משתלבת עם הזוגיות וההורות?

"אני אמא גאה לחמש בנות שהן מרכז עולמי ונשואה לעורך דין שאף הוא מנהל קריירה עצמאית וזה לא פשוט, אבל החלום שלי היה משפחה גדולה, זה מה שרציתי ואני שמחה ומברכת על כך מדי יום. הבנות שלי לומדות ממני על הישגיות וגם הן משיגות את מה שהן רוצות ולא מוותרות לעצמן. שתי הגדולות שלי כבר הגיעו למקום שני ושלישי בארץ בטריאתלון, כולנו ספורטאים, ואנחנו רצים ושוחים ביחד. היום הבנות שלי הן היועצות הכי טובות שלי, אם אני מראה להן רעיון מסוים שלי, פריט עיצובי כזה או אחר, תמיד אתחשב בדעתן.

"התחתנתי בגיל מאוחר יחסיתומכיוון שרציתי משפחה גדולה, כל שנה הייתי בהריון וכך עבדתי עם המלונות תוך כדי ההריונות, עליתי וירדתי מדרגות באתרי בנייה ומעולם לא ויתרתי לעצמי ולא עצרתי. בעלי גם כן תומך בקריירה שלי ומפרגן לי וזה לא מובן מאיליו".

מה הטיפים שלך לנשים להצלחה בקריירה?

"לא לוותר אף פעם על משפחה בגלל הקריירה. משפחה גדולה מוסיפה ותורמת וזוגיות טובה היא חיונית להצלחה בקריירה. חשוב למצוא את האיזון ולהיות שמח עם מה שאתה עושה  גם אם זה מצריך הרבה וויתורים בדרך".

למידע ופרטים נוספים – אפרת קיסוס: https://kisoss.com/
טוב לדעת
נגישות