Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

המדריך למתגרש

עו"ד רותי שריד- קלוגמן, מומחית וותיקה לדיני המשפחה עם מספר טיפים קריטיים לניהול תיק גירושין בצורה האופטימאלית ביותר

עו"ד רותי שריד-קלוגמן | צילום: עמיר דרעי

"כידוע ,הליך הגירושין הוא הליך כואב ואמוציונאלי הדורש ליווי של עורך דין לגירושין מיומן כבר בתחילת הדרך. לכן ,המלצתי היא לקבל ליווי משפטי מעורכת  דין בעלת מומחיות בייצוג מתגרשים בבית הדין הרבני  מיד עם היוודע לכם כי ברצונכם להתגרש מבן  או בת הזוג", כך אומרת עו"ד רותי שריד- קלוגמן, משפטנית בעלת למעלה מ-20 שנות ניסיון בדיני המשפחה. "עליכם לדרוש מעורך הדין לגירושין לגבש אסטרטגיה נכונה ותוכנית פעולה התואמת למבנה המשפחתי שלכם וכן לתת לכם עצות מדריכות בטרם תוגש התביעה, על מנת להשיג יתרון על הצד שכנגד", היא מבהירה.

כיצד יש להיערך לדעתך להליך הגירושין  ולהתחיל את המרוץ בנקודת פתיחה טובה יותר?

"ראשית על עורך הדין לגירושין לבצע מספר צעדים ראשוניים על מנת לקבל את התמונה הכוללת בתיק. בין היתר עליו לבחון עם הלקוח/ה שלו את היקף הרכוש הרשום על שמם ולבדוק האם גם רכוש שאינו רשום על שמם שייך להם. במידה ואכן נמצא רכוש כזה, עליו לעתור  בסעד  הצהרתי על מנת שהרכוש יירשם על שם הלקוח. צעדים אחרים כוללים את בחינת הזכויות הפנסיוניות של כל אחד מבני הזוג, את חלקם בעסק אם קיים כזה, האם הם שותפים בהלוואות או מתנות שהתקבלו במהלך הנישואין, מה חלקם בחשבונות הבנק השונים, מהו אופן חלוקת דירת המגורים והאם אחד הצדדים השקיע סכום גבוה יותר ברכישתה, מהו גובה המזונות המשוער לכל קטין,  מהם הסדרי השהות המומלצים, האם זכאית האישה למזונות והחזר הוצאות, ועוד."

עו"ד רותי שריד קלוגמן בעלת משרד בוטיק בכפר סבא המתמחה בתחום למעלה  מ-20 שנה ומסייעת ללקוחות רבים מידי יום לדלג מעל המהמורות המשפטיות ולהתנהל נכונה. הכנה מראש וגיבוש אסטרטגיה נכונה הם שם המשחק בבית הדין הרבני ורק ניסיון רב שנים מקנה לעורך הדין המתאים  את היכולות הללו. הליך הגירושין הינו הליך כואב הדורש ליווי אישי  ומשפטי תוך שמירה על האינטרסים של המתגרש וילדיו. עו"ד שריד קלוגמן מלווה את לקוחותיה, גברים כנשים, בשעותיהם הקשות ומקפידה ללוות אותם בתקופה זו בנחישות וברגישות עד להשגת המטרה  המיוחלת.

כעורכת דין מנוסה בעלת הישגים וניצחונות רבים עבור לקוחותייך, אילו טיפים את יכולים להעניק למתגרשים?

"נתחיל בפגישת יעוץ דחופה עם עו"ד מומחה לגירושין –  בשל מרוץ הסמכויות הקיים במדינת ישראל כל צד בתיק רשאי להקדים את בן זוגו/בת זוגו  ולהגיש תביעה רכושית ולכרוך עימה את מזונות האישה ומשמורתם של הקטינים. צד זה רשאי להגיש תביעות אלו בבית משפט לענייני משפחה  או בבית הדין הרבני בהתאם לאינטרס שלו ולנסיבות העניין. לפיכך, מומלץ להיות הצד החזק בסכסוך זה ולהתנהל בערכאה המתאימה לך. טוב תעשה אם תפנה לעו"ד לגירושין לצורך קבלת ייעוץ משפטי מתאים."

"טיפ חשוב נוסף נוגע לתיעוד ואיסוף ראיות/הוכחות – החלטתם להתגרש? תצטרכו להתחיל לעבוד בשביל להשיג את מבוקשכם – יש להתכונן מבעוד מועד ולהתחיל במלאכת איסוף החומר הכוללת  צילום מסמכים ,צילום הודעות וואטס-אפ, צילום פוסטים בפייסבוק, תיעוד אודות בגידה,  צילום מסמכי בנק, צילום תלושי משכורת, צילום דו"ח אישי במידה ואחד הצדדים עצמאי, צילום הסכמי עבודה ותיעוד רכוש הצדדים. אספו כל מידע על בן /בת הזוג היכול לסייע לכם בניהול תיק הגירושין. מידע הוא כוח.  בהקשר לכך מומלץ להקליט שיחה שאתם חלק ממנה והיא מותרת על פי חוק. מומלץ להקליט ולתעד שיחות המתייחסות לרכוש הצדדים וליחסי הצדדים. שיחות אלו יתומללו בבוא העת ע"י עו"ד לגירושין."

מה בנוגע לחשבונות הבנק?

"מומלץ מאוד להקפיא את חשבון הבנק המשותף ולהודיע לבנק כי כל הוצאה תכובד רק בחתימת שני הצדדים וזאת על מנת למנוע הוצאה חריגה בחשבון והגדלת האשראי בחשבון. כמו כן מומלץ לבדוק את התנהלותו של בן הזוג בחשבון ולבדוק האם ארעה התנהלות חריגה בחשבון ולהזמין דפי חשבון לצורך בדיקת חשבון הבנק בצורה מדוקדקת. טיפ נוסף ולא חשוב הוא שמירה על חשאיות – יש להקפיד על חשאיות ודיסקרטיות מלאה. יש להימנע מלפטפט בטלפון ליד הילדים, להימנע משיחות עם החברים ולפנות לאנשים מקצועיים שילוו אותך בתחום."

טוב לדעת
נגישות