Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

הוצאת אזרחות רומנית: הדרך הקלה והמהירה לקבלת דרכון אירופאי

משרד עורכי דין פינקו - ברקן מתמחה בהוצאת אזרחות רומנית ודרכון אירופאי ומספק מטריה כוללת של שירותים לאנשי עסקים ישראלים שפועלים ברומניה

עו"ד אייל ברקן | צילום: עמית שיבק

בשנת 2007 רומניה הצטרפה לאיחוד האירופי והעלתה את מעמדה בקרב מבקשי אזרחות רומנית. ישראלים רבים ממוצא רומני אשר הבינו את הפוטנציאל, ממהרים בשנים האחרונות להוציא אזרחות ודרכון רומני בכדי ליהנות משלל ההטבות והזכויות המגיעות להם מתוקף אלו.

עו"ד אייל ברקן, מומחה לאזרחות רומנית והדין הרומני, מתמחה בהוצאות אזרחות ודרכון ורותם את הידע, הניסיון והקשרים שלו ברומניה לסיוע לישראלים בתהליך.

"הוצאת אזרחות רומנית היא תהליך פשוט, בעיקר כשיש לך את הידע והקשרים הנכונים ברומניה" אומר עו"ד אייל ברקן, "למעשה, זו אחת הדרכים הקלות והאפקטיביות ביותר לזכות בדרכון אירופי".

מי זכאי לאזרחות רומנית?

"זכאים לאזרחות רומנית מי שהוריהם/סבם/סבתם נולדו ברומניה, או שנולדו באוקראינה ומולדובה לפני שנת 1940 כשהשלטון היה רומני. גם ילדיו ונכדיו של העומד בתנאים הנ"ל, זכאים יהיו לאזרחות זו.

"בכדי להוציא אזרחות רומנית, יש להוכיח את הקשר המשפחתי לשורשים רומניים – סבא, סבתא או הורים, כאמור, ולשם כך יש להמציא מסמכים שונים כגון תעודות לידה, וכד', והעברתם לשלטונות רומניה באופן מסודר עם בקשה רשמית".

מה היתרונות באזרחות רומנית?

היתרון המשמעותי הוא קבלת דרכון רומני שמספק הטבות משמעותיות: היתר לימודים, מחיה ועבודה בכל מדינות האיחוד האירופי, הוזלה של לימודים אקדמיים בחלק ממדינות האיחוד, הקלות ברכישת נדל"ן במדינות אלו, מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, , ביטוח רפואי ממשלתי במדינות האיחוד, קיצור תורים בשדה התעופה, ובעתיד אף תיתכן  כניסה לארה"ב מבלי צורך בוויזה ועוד.

"משנת 2010, הטיסות מישראל לרומניה היו 'מפוצצות' בנוסעים. ישראלים רבים עושים עסקים ברומניה ובמהלך הטיסות יכולת לראות איך הנוסעים מייצרים קשרים ביניהם והשיח היה בעיקר על עסקים ונדל"ן. היתה נהירה משמעותית של משקיעים לרומניה לאחר נפילת השלטון הדיקטטורי של צ'אושסקו וצמיחה עסקית נפלאה ברומניה. אנשים מכל המדינות גילו את הפוטנציאל, וגם כמובן הישראליים.

במה ישראלים משקיעים שם בעיקר?

"התחום העיקרי שהישראלים השקיעו ומשקיעים בו הוא תחום הנדל"ן. גם מחירי הקרקעות וגם כוח עבודה ברומניה זולים מאוד ולכן תחום הנדל"ן שם מאוד אטרקטיבי לישראלים. מאחר והרבה יותר נוח לרכוש ולמכור נדל"ן ברומניה כשיש אזרחות רומנית, ישראלים רבים מוציאים אזרחות זו וזכאים כאמור לדרכון רומני על שלל יתרונותיו".

כיצד נעשה תהליך הוצאת האזרחות והדרכון?

"אנחנו מבצעים את כל ההליך עבור הלקוח כשהמטרה היא לקבל בראש ובראשונה אזרחות רומנית ואז עוברים לשלב הוצאת הדרכון הרומני. עד לקבלת האזרחות יש מספר תחנות לזכאות לאזרחות שצריך לעבור, כשהתהליך מתחיל באיתור תעודת הלידה של ההורים/הסבים של הלקוח והפקת מסמכים מהרשויות ברומניה. בכדי לפטור את הלקוח מההתמודדות מול הבירוקרטיה, חיפוש התעודות, והפקת המסמכים הרלוונטיים, אנו מבצעים הכל עבורו, מהתחלה ועד הסוף, כולל, הוצאת מסמכים ממשרד הפנים בארץ, משרד הדתות, ביצוע התרגומים של כל המסמכים והאישורים הנוטריונים הנדרשים, ומלווים את הלקוח בכל הצמתים בהם עליו להתייצב בתהליך בקשת האזרחות.

"יש שני מצבים שצריך להבדיל ביניהם – מצב בו יליד רומניה שלא נשללה ממנו האזרחות כשיצא מרומניה מבקש דרכון, ואז ההליך לוקח כשמונה עד עשרה חודשים. המצב השני בו אזרחותו של היליד הרומני נשללה או אבדה ואז עולה הצורך בבקשה להענקת אזרחות רומנית והתהליך הזה הרבה יותר מורכב ואורך כעשרים וארבע חודשים.

"מלבד האזרחות, אנחנו מספקים ליווי וסיוע לרוכשי דירות ברומניה ומפשטים עבורם את כל ההליך, מתלווה אליהם מתרגם עברית-רומנית, ואנחנו מתרגמים עבורם את כל המסמכים גם מרומנית לעברית מבעוד מועד, כדי שידעו על מה הם יצטרכו לחתום. אנו עושים איתם את כל התהליך עד הרישום בטאבו, כולל ליווי פיזי ברומניה

שירות נוסף שאנו מספקים במשרד הוא, אחזקת חברות רומניות. כל מי שיש לו חברה רומנית צריך לתחזק אותה. צריך שיהיה לה כתובת של משרד רשום, להגיש מאזנים לרשויות המס, לעדכן את רשם החברות, ואנו נותנים מטריה של כלל השירותים הללו לישראליים שמחזיקים בחברות רומניות".

משרד עורכי דין ונוטריון פינקו – ברקן עוסק בדין הרומני והפורטוגלי –  אזרחויות, דרכונים, רכוש, נדל"ן וחברות. למידע ופרטים נוספים: www. barkan-law.com
טוב לדעת
נגישות