Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

"דרושה נציבות שוויון בכל ארגון"

המשפטנית האקטיביסטית המובילה פרופ' יפעת ביטון, תנחה את פאנל בוגרות המכללה למינהל שיתקיים החודש לרגל יום האשה. בראיון אישי היא חושפת את האתגרים שנשים עדיין מתמודדות איתם במאה ה- 21, ומדוע יש צורך בנציבות שוויון מגדרי בכל ארגון

פרופ' יפעת ביטון (צילום: אילן בשור)

לרגל יום האשה הבינלאומי, המכללה למינהל מקיימת ב- 18 במרץ 2020 פאנל בוגרות מיוחד בשיתוף ארגון הבוגרות והבוגרים של המכללה ומועדון פרו-וומן של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות.

בפאנל יקיימו בוגרות המכללה המוצבות בתפקידים בכירים ביותר במשק, ביניהן: ח"כ קארין אלהרר, פיונה דרמון, אוה מדז'יבוז' וטלי גורן, שיח ייחודי על הגשמה עצמית, פיתוח קריירה ומציאת איזון לצד החיים האישיים.

את הפאנל תנחה פרופ' למשפטים יפעת ביטון, מרצה במכללה ויועצת הנשיא לקידום שוויון מגדרי, פעילה משפטית-חברתית מובילה המוכרת לכל בזכות שורת הפעולות הרבות שלה לקידום שוויון.

על אף עיסוקיך הרבים היה חשוב לך מאוד להנחות את הפאנל, מדוע?

"יוזמת המכללה למינהל לקיים את פאנל הבוגרות חשובה ומוערכת מאד בעיניי. מוסד אקדמי שלא מאפשר ליום האישה הבינלאומי 'לחמוק מתחת לרדאר' ועוסק בדברים החשובים באמת – הצגת בוגרות המכללה שהגיעו לתפקידים בכירים ביותר ומעבירות מסר חזק והשראה במובן האקטיבי והאפקטיבי.

"הפאנל מכוון לסטודנטים והסטודנטיות כמקור השראה ועידוד והוא נעשה בשיתוף עם ארגון הבוגרים והבוגרות של המכללה למינהל שהוא מפותח ומעורב מאוד גם בנושא הייחודי הזה. מטרת הפאנל, בין היתר, לייצר משמעות ודרכי פעולה לדור הזה כך שיתקבל ערך אפקטיבי לכולם".

את פרופסור למשפטים, בוגרת אונ' ייל וחוקרת לשעבר באונ' הרווארד, אקטיביסטית מובילה, מקימת מרכז תמורה לקידום השוויון, זוכת פרסי זכויות-אדם, מועמדת לשיפוט בבית המשפט העליון והמאמרים שלך מפורסמים בכל העולם, כשמסתכלים על שורת ההצלחות שלך, עשויים לחשוב שלא קיימת בעיה בשוויון המגדרי…

"יש שינוי ובכל זאת התמונה עדיין מטרידה. גם במאה ה- 21 סוגיית אי השוויון נוכחת, גם אם משנה את צורתה. המציאות מוכיחה שבמקומות בהם לא ננקטו צעדים משמעותיים ומעלי תודעה בנושא, אין התקדמות מהותית.

"גם בעידן הנוכחי המתקדם, שוויון אינו מתגבש 'באופן טבעי' וכמו בעבר יש להילחם עליו. טבע האדם הוא להיצמד ל'כוח' ולכן יחסי כוחות אינם מתפרקים מעצמם. המהלך של הטמעת שינוי ממשי בחברה הוא ארוך טווח ובכל פעם שחושבים שנפתרה סוגיה מסוימת, צפה ועולה סוגיה חדשה שיש לפתור".

איך את עצמך הגעת לכל ההישגים הללו?

"הוצעו לי תפקידים בכירים שונים בשל הרקע האקדמי והניסיון המקצועי שלי ובתחילה, בכל פעם שההצעה הגיעה, אותו "הגיון" מגדרי מוכר גרם לי לשאול את עצמי – מדוע הם פונים דווקא אליי? נקודת המפנה היתה כשהחלטתי להפסיק לשאול זאת ואמרתי לעצמי: אם הם חושבים שאת ראויה, כל  שנותר לך הוא להוכיח להם שהם צדקו, וכך עשיתי". זהו לקח חשוב לנשים בכלל.

מרכז תמורה שהקמת לקידום השוויון בישראל, אף הוא חלק מהמכללה למינהל?

"בהחלט. הקמתי את המרכז לפני כ- 15 שנה והמכללה קלטה אותו אל בין כתליה בהתלהבות רבה – מה שבעיניי אומר הרבה על המכללה והתמיכה שלה בקידום שוויון. יש את המערך הקליני אצלנו, שהוא מהוותיקים והחשובים בתחום המשפט, קידום שוויון והגנה עליו באמצעות המשפט. אנו גם בודקים את העמידה שלנו, במכללה, במדדי שוויון שקבענו מדי שנה וברגע שמתקבלת תמונת מצב אנו משתפים אותה עם הסגל ועם הגוף הסטודנטיאלי. כשיש מספר מצומצם מדי של נשים במסלול מסוים – לדוגמה במדעי המחשב, יתבצע רצף של פעולות לקידום נשים לתחום הזה כדי לתקן זאת".

ואת מאמינה שצריך לייצר תפקיד של נציב שוויון בכל ארגון וחברה?

"בהחלט. יש כיום נציבות שוויון בעבודה, אבל נדרשת מחויבות מקיפה יותר ממסגרת העבודה ואדבר על הנושא בפאנל. בעיית אי השוויון היא נושא רחב ודורש תקינה וכניסה לעומק של מה שנעשה בארגון. לדוגמה, אם קידום בארגון מוצע תוך מתן דגש רב לשעות העבודה במשרד, יש פה בעיה מגדרית, כיוון שזה פוגע בנשים שיוצאות מוקדם יותר. עדיף לבחון תפוקות. צריך להתייחס לכל הפרמטרים האפשריים כשמטפלים בסוגיית אי השוויון ולא לטפל בכך באופן נקודתי. רק כך נביא לשינוי של ממש, בתקווה, בעתיד הקרוב".

להרשמה לאירוע ולפרטים נוספים: https://www.colman.ac.il/node/11593

טוב לדעת
נגישות