Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

בחזית הבנייה המתועשת בישראל

מנכ"ל "אשקריט - מפעלים לבנייה מתועשת" מסביר כיצד הפכה החברה למובילת שוק בתחום הבנייה המתועשת בישראל והפכה את פסי הייצור לפסי הצלחה

מרכז לוגיסטי בהקמת אשקריט (צילום: יח"צ)

"אשקריט – מפעלים לבנייה מתועשת" היא חברה מקבוצת אשטרום, שנוסדה בשנת 1963 ונחשבת לחברה מובילה בישראל בתחומי הבנייה והנדל"ן. בחברה מספרים כי אשקריט נמנית על החברות המובילות בארץ בתכנון, ייצור, שינוע והרכבה של אלמנטים מתועשים.

מפעלי אשקריט, המשתרעים על פני כ-90 דונמים באשדוד, משלבים חדשנות טכנולוגית עם ניסיון ויכולות בהיקפים הגדולים בישראל, והם בעלי יכולות ייצור של יותר מ-150,000 מ"ק בטון בשנה. במפעלים מועסקים למעלה מ-150 עובדים.

האלמנטים המתועשים, המיוצרים במפעלי אשקריט משמשים להקמת מבני מגורים, מגדלי משרדים, קניונים, נמלים, אצטדיונים, בתי ספר, גני ילדים, מתקני ביטחון, בסיסים צה"ליים, תשתיות תחבורה, גשרים, מנהרות ושלל פרויקטים הנדסיים בכל סדר גודל.

שרון דן (צילום: יח"צ)

שרון דן, מנכ"ל אשקריט, מדגיש כי "החברה חרטה על דיגלה להוביל את ענף הבנייה המתועשת בישראל בתכנון וייצור מגוון רחב, איכותי וחדשני של מוצרי בטון ייחודיים לתחומי הבנייה והתשתיות תוך התחייבות ללוחות זמנים בהתאם לצורכי הפרויקטים השונים. במפעלינו באשדוד בנינו מערכות יצור רובוטיות מהמתקדמות והיעילות בעולם, ובמקביל הגדלנו את מספר קווי היצור תוך כדי רכישת מכונות יצור חדישות".

החברה, הוא מוסיף, פועלת כל העת לשמר את מעמדה כחברה שמעניקה פתרונות בתפיסת "One Stop Shop" – החל משלב התכנון ההנדסי, דרך מערך הייצור המתקדם, וכלה באספקה היעילה והרכבת האלמנטים באתרים ברחבי הארץ. השיפור המהותי בשירות ללקוחות החברה נוצר עם הריכוז של כל מחלקות וזרועות החברה תחת קורת גג אחת. המהלך מניב שרשור אינפורמציה אפקטיבי ויעיל בין כל מחלקות החברה ומאפשר לאשקריט להעניק טיפול אישי, יעיל ומקצועי ביותר לכל לקוח ולקוח.

חדירה לשווקים נוספים

לדברי שרון דן, החברה שינתה את פנייה בשנים האחרונות תוך קידום טכנולוגיות חדישות וחדירה לשווקים נוספים בענף במקביל לקליטת כח אדם הנדסי, אנרגטי, צעיר ונחוש. אשקריט משקיעה רבות בפיתוח מוצרים חדשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות חדישות כדי לתת מענה לצרכי השטח והלקוח. "מהלכים אלו בנו מוניטין אשר מחייב אותנו להיות הטובים והיעילים ביותר בתחום", מתחייב שרון.

בכל הקשור לבנייה מתועשת למגורים, ייצרו מפעלי אשקריט במהלך השנתיים האחרונות כ-200 יחידות דיור בחודש, כאשר כל הבניינים נבנו ע"י הגופים הקבלניים של קבוצת אשטרום.

"היכולת של חברת אשטרום קבלנות להניע מהלכים של הקמת שכונות מגורים אדירות בלוחות זמנים קצרים במיוחד, נובעת באופן ישיר משילוב מערכות מנצח של מערכי התכנון, הייצור, הלוגיסטיקה והבנייה של אשקריט", מפרט המנכ"ל.

בין השכונות שחברת אשקריט סיפקה עבורן אלמנטים:

v     כרמי גת בקרית גת- 840 יח"ד.

v     כרמי השרון בכפר יונה – 340 יח"ד.

v     נאות פרס בחיפה –  350 יח"ד.

v     בית בפארק – אור יהודה – 1400 יח"ד

וזאת במקביל לפרויקטים רחבי היקף של דיור להשכרה בתל אביב, ו'מחיר למשתכן' בראש העין.

כיצד החברה משתלבת בתחום בניית המרכזים הלוגיסטיים?

דן:,"אנו עדים להרחבת פעילות בניית המרכזים הלוגיסטיים בכל רחבי הארץ, וזאת לאור ריבוי הצרכים ברמה הארצית והבינלאומית. כדוגמא, אשקריט מייצרת את המרכז הלוגיסטי המוקם ע"י שופרסל און לין – במודיעין. מרכזים אלו מהווים פתרון יעיל להפצת מוצרים וסחורות מיובאות. תהליך זה, אשר תפס תנופה אדירה בשנים האחרונות, הפך לאפיק השקעה כנדל"ן מניב להשכרה או לחילופין כיחידות תפעוליות "חכמות" לאחסנה והפצה. המרכזים מתוכננים ונבנים בעזרת אלמנטים מתועשים מבטון מזוין – חברת אשקריט עברה התמחות בתחום וכיום הינה מתכננת, מייצרת ומספקת מספר מרכזים לוגיסטיים בעת ובעונה אחת".

מגמה נוספת, המורגשת היטב בענף הנדל"ן, הינה הקמה מואצת של בנייני מגורים, מגדלים ומבני מסחר. גם כאן, הוא מוסיף, "אשקריט – מפעלים לבנייה מתועשת" מספקת פתרונות מעולים ליזמים וקבלנים לבנייה מהירה, יעילה ואיכותית, והיא יותר ממוכנה לאתגרי הביצוע של אלפי יח"ד ושטחי משרדים נרחבים בלוחות זמנים קצרים – ביעילות ובאיכות מירבית, לכל פרוייקט ופרוייקט וכל לקוח ולקוח.

טוב לדעת
נגישות