Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

"בזכות התקשור אנשי עסקים הצליחו בעסקאות ענק"

אופירה דהן נחשבת למדיום הכי מפורסמת בישראל ולא בגלל הלקוחה שולה זקן. לאחר שהפכה לכוכבת סדרת טלוויזיה, היא מספרת כיצד קיבלה את הכוחות הבלתי שגרתיים שלה, מגלה כיצד משפיעה על חייהם על מאות אנשי עסקים ופוליטיקאים ומבינה לגמרי את הסקפטים שלא מאמינים לה שהכל אמיתי. "רק מי שחווה את החוויה – מבין על הגוף ובנפש עד כמה היא אמיתית", היא קובעת

אופירה דהן (צילום: יח"צ)

"קיבלתי מתנה נדירה ואני חשה זכות גדולה לשתף אותה עם אנשים כדי שיעברו חוויה מטורפת ומצמררת", כך מתארת אופירה דהן ) ( 36 ( מדיום ויועצת רוחנית, מהמפורסמות והמצליחות בישראל, את הכוחות הבלתי טבעיים בהם ניחנה בלילה אחד לפני שמונה שנים. מאז השתנו חייה, כמו גם חייהם של אלפים רבים שזכו לביקור אצלה, ביניהם גם דמויות מוכרות מאוד בחברה הישראלית.

"מהיום הראשון שבו אנשים נחשפו לכוחות שלי, החלו גם השאלות 'זה אמיתי?', 'יש לך גישה למאגרי נתונים?', 'את מקבלת פרטים מחוקר פרטי?' – אני מבינה מאיפה זה מגיע. קשה לאנשים, ובצדק, להבין את הפלא הזה, זה לא נתפס שאפשר לדבר עם המתים". כן, דהן מדברת עם המתים. עם אנשים שכבר לא נמצאים בעולם הזה, אבל לגישתה, הם עדין מלווים כל צעד שלנו, יודעים על העבר, ההווה ולא פחות מכך – על העתיד.

עד שנת 2010 עבדה דהן בעבודות מזדמנות עד שפתאום זה קרה. היא התעוררה בלילה משינה טרופה וראתה מולה דמות אדם עם זקן לבן שבירך אותה ואת הטבעת שעל אצבע ידה, נתן לה לוח של מספרים וגילה כיצד לפענח מספרים. דהן לא הבינה את עוצמת החוויה ובעיקר את מהותה. היא הייתה משוכנעת שהיא חווה מצב נפשי קשה. כבר בימים הבאים החלה להרגיש שיודעת פרטים אישיים על אנשים, שמקבלת מסרים, היא חששה מהכוחות המוזרים שקיבלה ואפילו הלכה להתייעץ עם פסיכיאטרית שהמליצה לה על טיפול תרופתי.

אבל הכוחות האלה היו חזקים. חזקים מאוד. מכאן החלו התקשורים הראשונים. "אנשים ישבו מולי, אחרי תהליך קצר של קריאת תהילים והכנסת הטבעת לכוס מים, אני רואה נפטרים ויודעת את שמותיהם, ברגע שמקבלת אישור שאלה אכן הם, תחילה לקבל ולהעביר מסרים, על בריאות, פרנסה, זוגיות, ילדים, עסקים, קשיים אישיים וכל מה שקשור לחיים פרטים", היא מתארת.

שמה וסיפור כוחה הבלתי שגרתי עברו מפה לאוזן, היא החלה לקבל קהל, דבר שכרוך בהוצאת אנרגיה אדירה, לעיתים עד אפיסת כוחות. בין לקוחותיה אנשי עסקים מוכרים שמבקשים לדעת האם בדרך להחלטה עסקית נכונה, פוליטיקאים ששואלים האם נכונה להם הצלחה, בעלי מקצועות חופשיים ולמעשה כל אחד שרוצה לדעת כזה מה צופן לו העתיד, ולא פחות מכך, לקבל ולו מסר קטן מאדם שאהבו ואיננו עוד בחיים. "אי אפשר להגדיר את הפרופיל של הלקוחות שלי", היא מספרת, "זה כולם.

חילונים ודתיים, עשירים מאוד וכאלה שחיים בצנעה כדי לסגור את החודש, בני עדות המזרח, עולים מחבר העמים, פרופסורים מהטכניון ועד אנשים שהתקשו לסיים תיכון. זה מסקרן ומושך את כולם". דהן שומרת בקנאות על פרטיות לקוחותיה ולכן נדהמה בשנת 2014 לגלות כי תקשורים שערכה לשולה זקן, בעבר ראש לשכתו של אהוד אולמרט – מצאו דרכם לתקשורת במהלך משפטה של זקן. "זאת הייתה טראומה עבורי. שולה הקליטה את התקשורים ופתאום השם שלי היה בכל מקום, התקשור האישי הפך לנחלת הכלל. כעסתי, מאז איני מרשה לתעד תקשורים", סיפרה.

בשנים האחרונות הפכה דהן למתקשרת מבוקשת עם עשרות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות והיא ומוכרת לא רק בישראל. היא מרבה לטוס לפגישות עסקיות בחו"ל ומשלבת תקשורים אישיים. בפן האישי, היא מגדלת את שלושת בניה מנישואיה ראשונים ואת בתה – אלכס – מבעלה השני, רפאל. דהן גם מרואיינת מבוקשת בתכניות טלוויזיה ואף כיכבה בדוקו- ריאלטי "המתקשרים" בהוט בידור ישראלי. "אני לא עושה תקשורים על מצב המדינה או למספרים של הלוטו, אני נאמנה לאמת שלי ולכן גם מסרבת להופעות יחצ"ניות חסרות תוכן.

תקשור הוא משהו מאוד אישי, נעשה בארבע עיניים, נאמרים בו דברים אישיים, חלקם כואבים ואישיים ולכן מעדיפה כמה שפחות שזה יהיה בפומבי". היום היא מקבלת עד שמונה אנשים לתקשור מדי יום, כוחותיה אינם עומדים לה מעבר לכך. היא לא יודעת דבר על מי שמגיע אליה. העוזרת האישית שלה מעבירה לה מדי בוקר רשימת שמות פרטיים והיא פוגשת את האנשים בפעם הראשונה. "עד היום אנשים מתקשים להאמין שיש דבר כזה תקשור, אבל בסופו של דבר גם הסקפטים ביותר משתכנעים כאשר שומעים ממני פרטים אישיים שאיש לא מכיר, ואז מגיעים המסרים. אני יכולה לומר בגאווה שעזרתי לאלפי אנשים, כיוונתי אותם, סייעתי להם לפתור בעיות מורכבות, התרעתי על בעיות רפואיות שהיו בגדר הצלת חיים, העברתי מסרים ששינו חיים, הביאו להצלחות ענק לאנשי עסקים, כאלו שהגיעו אלי רגע לפני חתימת עסקה ויצאו עם החלטה שהתבררה כנכונה בהמשך. פשוטו כמשמעו. זה הכוח של התקשור ואני גאה בו".

טוב לדעת
נגישות