Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

בדרכה שלה

יעל מוסקוביץ, דור המשך בחברת ניגא שף בע"מ, העוסקת ביבוא מטבחים מקצועיים ושיווק מוצרי איכות למטבח, עשתה מסלול הפוך מהמקובל בחברות משפחתיות ואת הקריירה שלה התחילה דווקא מחוץ לחברה. היכולות והניסיון המקצועי אותם צברה הם אלו אשר הובילו אותה להקים את ניגא שף for home – זרועה של החברה בסקטור הבתים הפרטיים, פעילות שרק הולכת ומתעצמת עם הזמן

הצצה למתחם התצוגה החדש בנורדיה (צילום: מושי גיטליס)

יעל מוסקוביץ (צילום: סמדר כפרי)

הנטייה הטבעית היא לחשוב על מנהלים בעסקים משפחתיים כעל אנשים אשר התברגו לתפקיד על רקע קרבתם המשפחתית בלבד, ללא קשר לכישוריהם המקצועיים. עובדה זו היא בדיוק מה שגורם לסיפורה של יעל מוסקוביץ (37), סמנכ"לית השיווק של חברת מטבחי האיכות "ניגא שף" For Home, להיות יוצא דופן. "ניגא שמקור שמה הוא ראשי התיבות של הנכדים בני הדור השלישי בחברה עליהם אני נמנית, היא אמנם חברה משפחתית אך מעולם לא חשבתי שהדבר מקנה לי את הזכות להיכנס לחברה ללא כל ניסיון מקצועי", היא מספרת.

"אז אמנם זה נכון שאני חיה ונושמת את החברה מיום שנולדתי ובתור ילדים היינו עובדים בעסק בחופשים אבל דווקא לאחר סיום הלימודים האקדמיים שלי בתחומי העיצוב, הניהול והפיתוח הארגוני בחרתי להתחיל את הקריירה דווקא מחוץ לחברה. וכך בין השאר שימשתי כמנהלת פרסום של אחת מחברות הקמעונאות הגדולות בישראל במשך למעלה משלוש שנים ולאחר מכן ניהלתי מותג בחברה קמעונאית אחרת שקראה לי לשורותיה. רק כשהרגשתי שלמדתי מספיק בחוץ החלטתי לחזור הביתה, לעסק המשפחתי."

ניגא שף היא חברה וותיקה העובדת בתחום המטבחים ומוצרי  המטבח זה 37 שנים והתמחותה העיקרית לאורך השנים היא תכנון ויבוא מטבחים מקצועיים לבתי מלון, מסעדות, חברות הייטק וכיו"ב. עם הגעתה של יעל לפני שש שנים לחברה היא הקימה בה פעילות חדשה שמאז צברה תנופה גדולה – "ניגא שף for home" המתמקדת בסקטור הפרטי, ואף לאחרונה השיקה החברה אולם תצוגה חדש ומרשים בנורדיה.

"כמנהלת פרסום שהגיעה מחוץ לחברה הגעתי אליה עם תובנות לפיהן השוק הישראלי מאוד מעריך את נושא הקולינריה ומעוניין בפתרונות שלנו גם ברמה הביתית", היא אומרת, "בניתי את פעילות ניגא שף for home כפעילות נפרדת לפעילותה העיקרית של החברה. אנו מציעים ללקוחות הפרטים פיתרון שהוא הרבה מעבר למטבח או תנור כזה או אחר, חייב להיות למוצר ערך מוסף ממשי ואיכותו חייבת להיות הטובה ביותר, לכן בחרנו נבחרת איכותית של מותגים למטבח שנמצאת בשורה הראשונה בכל הקשור לאיכות ויוקרה: APLES INOX, DeManincor ,  Viking, U-Line ועוד. אנחנו תמיד מתמידים בלחפש מוצרים חדשים ומוצרים משלימים ומבחינתי כל רעיון שעולה ללקוח בראש, סביר שנוכל להגשים אותו בצורה הטובה והאיכותית ביותר. לשמחתי הפעילות הזו מול הסקטור הפרטי קיבלה תנופה עצומה ב- 4 השנים האחרונות. הרצון למטבחים מיוחדים ותרבות האירוח המאפיינת את ישראל גרמו לעליית הביקוש."

מדוע החלטתם כי פעילות החברות תהיה נפרדת?

"מכיוון שמדובר על גישה שונה וצוותי עבודה שונים. אם ניגא שף מבצעים מטבחים עבור חברות כמו גוגל, פייסבוק או אינטל הרי שהאפיונים והדרישות של החברות האלו שונים לחלוטין מההתייחסות למטבחים בסקטור הפרטי. ספקים מייצרים עבורנו קו מוצרים שיתאים במידות ובאסתטיקה העיצובית לבתים פרטיים ועדיין ייתן את האיכויות של המטבחים שלנו שהם מטבחי נירוסטה מאוד יפים ואסתטיים."

תחום הקמת המטבחים הוא תחום הכרוך בהכרת מושגים טכניים הקשורים יותר לעולם הגברי. כיצד את מתמודדת עם כך כמנהלת?

"תחום המטבחים בסקטור הפרטי כרוך  בעבודה מול אדריכלים, מנהלי פרויקטים ולקוחות סופיים. במישור האדריכלי יש לשמחתי הרבה אדריכליות מקצועיות ואיכותיות שאני עובדת מולן והן מהוות ייצוג מדהים ומקצועי בתחום, במישור ניהול הפרויקטים ופיקוח הבנייה אני כמעט תמיד מוצאת את עצמי משתתפת בישיבות שבהן אני האישה היחידה. אז נכון אמנם שאני נתקלת לעיתים בשאלה אם יש מנהל טכני שהגיע איתי כי הדברים מורכבים, ואני תמיד מחייכת ואומרת בואו נתחיל ותוך כמה דקות מגלים היושבים בחדר כי הם טעו לגבי ההבנה שלי בתחום. אני לא מתיימרת לדעת כל דבר, בסופו של דבר יש סיבה שלכל אדם יש מקצוע ספציפי אבל חייבים להרחיב אופקים בתחומים שנושקים לתחום שלך."

מה הטיפ שאת יכולה להעניק לנשים הרוצות להיכנס לעולמות האלו של בנייה ואדריכלות?

"שבסוף צריך לזכור שמה שקובע זה לא המגדר אלא המקצועיות, ואני חושבת שהמסלול שעשיתי כאשת מקצוע לפני כניסתי לעסק המשפחתי היה נחוץ והוביל אותי למקומות טובים ומעניינים ומפה ניגא שף For Home רק ממשיכה להתקדם."

טוב לדעת
נגישות