Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

אפטרון – ביצוע מרלו"גים

החברה מתמחה בתכנון וביצוע של מבנים בתחומי התעשיה והלוגיסטיקה לרבות מחסנים חכמים

מרלו"ג קבוצת ליאו ויסמן א.ת ברלב (צילום: יח"צ)

חברת אפטרון יזמות בע"מ נוסדה בשנת 2003 כחברה משפחתית והחלה דרכה בתחום בניית מבני תעשייה. הבעלים, חנן ונועם פיק, מספרים שבשנותיה הראשונות התמחתה החברה בביצוע פרוייקטים לתחום תעשיית ההייטק ולמזמינים בעלי דרישות קפדניות לאיכות ביצוע בסטנדרטים בינלאומיים ועמידה בלוחות זמנים. החברה בנתה ובונה במהלך השנים עבור לקוחות פרטיים וציבוריים רבים בהם: ישקר, רשות שדות התעופה, קבוצת ויסמן, פלרז ורבים נוספים.
בשנים האחרונות רכשה החברה התמחות בהקמת מרלו"גים. פיק מסביר, כי מתחילת דרכה החברה הקימה מפעלים ומחסנים מרכזים לוגיסטיים עבור לקוחות. בשנים האחרונות מורגשת צמיחה גדולה וביקוש למרל"וגים עם מפרט ייחודי ומתקדם.

מה גרם לצמיחה בענף?
פיק: "תחום היבוא גדל משמעותית באופן יחסי ליצור המקומי, ולכן יש צורך גדול במתחמים של אחסנת סחורות מכל העולם המיובאות לארץ, הן במחסנים ראשיים ומחסני משנה".

מה הופך את ענף המרלו"גים לענף בעל התמחות מיוחדת בביצוע?
פיק: "להקמת מרלו"ג נדרש שילוב בבנייה קונבנציונאלית, טרומית, קונסטרוקציות פלדה מסיביות, מערכת חיפוי וגמרים, אלמנטי תפעול טכנולוגיים מתקדמים שונים, כאשר המבנים הנם מבנים עתירי מערכות והצורך במתן דגש בתכנון התפעול והתנועה מוגברת הן אנושית וכן על ידי ציוד מכני בתוך המבנה ומחוצה לו הכרחית.
"במרבית המקרים משמש המרלו"ג לא רק כמרכז אחסנה ותפעול אלא גם את מערך הניהול הכללי של החברה, על כן נבנים משרדים ואגפי תפעול כלליים בסמוך ו/או כחלק מהמבנה. לאור שימוש בטכנולוגיות מתקדמות להפעלת המרלו"ג, הביצוע חייב להיות מושלם ומדויק. כאשר הביצוע אינו מקצועי מספיק ואינו מושלם, הנזק שעלול להיגרם הינו חוסר היכולת להשתמש במתקן".

"כך לדוגמה, לצורך ביצוע רצפות במרלו"ג אנו משתמשים בחברה אירופאית מוכרת, שיש לה נציגות רצינית בארץ. נושא הרצפה הוא אקוטי, שכן לצורך תפעול מלגזות צריח שמטיילות בין המדפים ומטפסות לגבהים, נדרשת רמת דיוק מושלמת של הרצפה במילימטרים, אחרת לא ניתן יהיה להפעילן".

מה הופך אתכם לאחת החברות המובילות בביצוע מרכזים לוגיסטיים?
פיק: "במחלקת ההנדסה בחברתנו, המהנדסים, מנהלי הפרויקטים ומנהלי העבודה לומדים לעומק כל פרויקט ופרויקט טרם יציאתו לביצוע תוך הבנה ומתן דגש לשימושים העתידיים הנדרשים של המבנים, כאשר במקרים רבים אנו אף מעורבים בתהליכי התכנון ובשילוב עם המתכננים התוצאה המתקבלת הינה אופטימלית. בביצוע הפרויקט אנו משלבים קבלני משנה ומערכות מהשורה הראשונה אשר מלווים אותנו למעלה מ-10 שנים וחלקם מתחילת דרכינו, וכל זאת תוך עמידה בלוחות זמנים קצרים וקפדניים".

תכנון וייזום מרלו"גים

הניסיון של חברת אפטרון בתחום המרלו"גים והמפעלים גולשת גם לתכנון. "בתקופה האחרונה פנו אלינו יזמים שביקשו שנבצע גם את התכנון של הפרויקט", מסביר פיק. "כיום אנו בתחילת תהליך של תכנון שלושה מרלו"גים – שאנו אמונים גם על התכנון, בנוסף לביצוע".

"יש הרבה לקוחות שמעדיפים לחיות בשכירות ואנו אמונים על התכנון וביצוע תוך מתן דגש לצרכי הלקוח הסופי ודרישות היזם. על בסיס הניסיון שצברנו, בימים אלו אנחנו נכנסים ליזמות בתחום המרלו"גים ומחסנים, כאשר אנחנו נהיה בעלי הנכס ונשכיר אותו ללקוח הסופי,.

במקביל להקמת המרלו"גים החברה ממשיכים בביצוע של מבנים תעשייתיים וציבוריים. "אין ספק שהניסיון הנצבר במרלו"גים משפר את רמת הביצוע גם בתחומים האחרים וכל לקוחותינו נהנים מכך", מסכם פיק.

טוב לדעת
נגישות