Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

"אנחנו משפרים את איכות החיים של אלפי אנשים בישראל"

חברת אחים דוניץ הוותיקה, מחלוצות הפינוי בינוי בישראל, בונה ומתכננת פרויקטי התחדשות לכ-3,000 יחידות דיור באזורי הביקוש החמים ביותר בארץ

פרויקט חדש של התחדשות עירונית של חברת אחים דוניץ בגבעתיים (הדמייה: סטודיו אלכס לובימוב)

נסים אחיעזרא (צילום: יח"צ)

"הניסיון והידע של חברת נדל"ן הם הכל בתחום ההתחדשות העירונית, הם חשובים מאין כמוהם להצלחת הפרויקטים ולחידוש מרכזי הערים בישראל", מספר נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ, מחלוצות ההתחדשות העירונית בישראל. "לא ניתן להמעיט בחשיבות של התחדשות עירונית למדינה, שכן היא מאפשרת בניית אלפי דירות שכה חסרות, לצד הפיכת פניהן של שכונות רעועות שלעיתים סבלו מפשע". חברת אחים דוניץ קיימת כבר למעלה מ-60 שנה ואחיעזרא מכהן כמנכ"ל החברה ב-26 השנים האחרונות. במרוצת השנים החברה צברה ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית הכולל כ-3,000 יחידות דיור בסך הכל בפרויקטים באזורי הביקוש החמים ביותר בישראל.

החברה היא הראשונה ליישם את הקונספט של "בינוי-פינוי-בינוי", לפיו לא הורסים את הבניין הישן, אלא לאחר בנייה ואכלוס של הבניין החדש באופן שהדיירים מקבלים מפתח כנגד מפתח. היא מיישמת את המודל הזה בפרויקט קריית האמנים בראשון לציון הכולל כ-1,400 יח"ד ב-14 מגדלים חדשים, ותיישם אותו בעתיד בפרויקט בדרך השלום בתל אביב שיכלול כ-450 יח"ד לפחות.

הניסיון והידע של אחים דוניץ בא לידי ביטוי בכל הפרויקטים שהיא מקדמת: ברמת השרון החברה תבנה פרויקט פינוי בינוי גדול ב"קריית הצעירים" בסמוך לשכונת נווה מגן הוותיקה, הכולל כ-470 דירות ב-7 מגדלים. אחיעזרא מספר כי התב"ע לפרויקט אושרה כבר ב-2012 אך לא קודמה מאז. החברה רכשה את הזכויות וקיבלה את הפרויקט לפני כ-10 חודשים ומאז השלימה וקיבלה אישור לתכנון הציבורי ולעיצוב האדריכלי, והשיגה את הסכמתם של למעלה מ-80% מהדיירים הקיימים. בכוונתה להגיש בקשה להיתר בנייה בתוך כחודש לשניים מהבניינים, ולאחר מכן תפעל לקבל היתר לשני בניינים נוספים. "קריית הצעירים הוקמה לפני כ-60 שנה, הבתים בה מאוד מוזנחים, אין בה כבישים או דרכים, והתנאים של התושבים גרועים. התוכנית שלנו תשפר מאוד את השכונה ותעלה באופן משמעותי את איכות החיים של הדיירים", אומר אחיעזרא.

בגבעתיים אחים דוניץ תבנה כ-500 דירות חדשות ב-4 מגדלים בני כ-24 קומות בפינוי בינוי, במסגרת התוכנית לחידוש מתחם ההסתדרות בעיר. גם במקרה זה התב"ע כבר מאושרת ו-95% מהדיירים הקיימים כבר חתומים על הסכמים ולא צפויים עיכובים בבנייה. הפרויקט נבנה במיקום מרכזי ואסטרטגי, בשכנות לגן שעשועים, ממש מול קניון גבעתיים, עם נגישות מצוינת. החברה פועלת כדי להגיש בקשה להיתרי בנייה בפרויקט בתוך כשנה. "ראש עיריית גבעתיים רן קוניק מטפל בחידוש מתחם ההסתדרות ומתרכז כעת בתכנון הכללי של כל המתחם הכולל למעלה מ-3,000 יח"ד. בגבעתיים אין בכלל קרקעות פנויות והבנייה בעיר תתרכז אך ורק בהתחדשות עירונית, ומכאן החשיבות של פרויקטים מסוג זה", אומר אחיעזרא.

פרויקט חדש של התחדשות עירונית של אחים דוניץ ברמת השרון 3 (הדמייה: AA STUDIO)

"כדי ליזום ולבצע פרויקט התחדשות עירונית גדול צריך חברה גדולה, בעלת איתנות פיננסית, שיש לה ניסיון של בנייה בהיקפים גדולים – וכזו היא חברת אחים דוניץ. אנחנו יוזמים ומבצעים בעצמנו את כל הפרויקטים, וזה יתרון גדול בענף מורכב כמו ההתחדשות העירונית. אנו מקפידים לבחור מיקומים אטרקטיביים במרכזי ערים ובאזורי הביקוש הגדולים במרכז הארץ, בכולם אנחנו מחדשים ובונים מחדש שכונות ישנות שהוקמו בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת ובהן תנאים ירודים לתושבים. הדיירים שלנו נהנים מאיכות בנייה וסטנדרטים גבוהים מאוד, אנחנו נותנים להם דירות חדישות ומודרניות, בבניינים רבי קומות עם מרתפי חניה, ממ"דים, מעליות, שטחים ציבוריים משותפים כמו מועדוני דיירים, חדרים לעגלות ואופניים, ועוד. מעבר לכך, בפרויקטים אנו לוקחים בחשבון גם תכנון סביבתי שמשפר את החזות הכללית של השכונה, כך שכל הצדדים מרוויחים – הדיירים כמובן, הרשות המקומית וגם המדינה", מסכם אחיעזרא.

טוב לדעת
נגישות