Search magnifier

חיפוש

ברוכים הבאים לאתר אקסטרה - עדכני, מגוון ועשיר בכתבות ובמאמרים מקצועיים בשלל תחומים

אינטליקנה הקימה את המתקן המוביל בישראל לגידול קנאביס רפואי

החברה השלימה את הקמת מתקנה הראשון לגידול קנאביס רפואי, לייצור כ- 10 טון של חומר אחיד בשנה ורשמה הישג נוסף ברשימת הצלחות מכובדת

אורי ווייס (צילום: ניתאי שאנני)

עם התקדמות הלגליזציה של קנאביס לשימושים רפואיים, תעשיית ייצור הקנאביס תופסת תאוצה אף היא ושחקניות חדשות – חברות פרטיות לגידול וייצור, משתלבות בתחום יותר ויותר. אחת החברות הישראליות שזכתה לתהודה עולמית בתחום היא חברת אינטליקנה, בבעלות משותפת של אורי וייס –  יזם נדל"ן ודור שלישי למשפחה העוסקת בחקלאות ברמה גבוהה ושל חברת אלויט.

אינטליקנה שהוקמה רק לפני כשנה התפתחה בקצב מדהים וכבר רשמה לעצמה הישגים פנומנליים משמעותיים. לאחרונה, החברה השלימה את הקמתו של מתקן עצמאי לייצור קנאביס מהמתקדמים בישראל באזור השרון, הנפרש על פני שטח עצום של 5.5 דונם, ועובדת על הקמתו של מתקן נוסף בהיקף של 5 דונם. תוצרת הקנאביס הרפואי תגודל במתקנים על פי תקינת IMC-GAP ותועבר למתקן בעל תקינת EU-GMP לייצור מוצרים לצורך הפצתם באירופה. אורי וייס, בעלים ושותף בחברת אינטליקנה: "ככל שהקנאביס הרפואי מאושר והופך לנפוץ יותר, כך התעשייה הזו מתמחה בהתאם. אנו מאמצים טכנולוגיות ושיטות מתקדמות בכדי להבטיח שנוכל להמשיך ולייצר כמות בלתי נדלית של מוצרים בטוחים על פי תקן, מהאיכותיים ביותר בשוק".

אילו אלמנטים שולבו במתקנים המתקדמים שלכם להבטחת ייצור איכותי ופרודוקטיבי?

"המתקנים שלנו הם מהמתקדמים בארץ ובעולם וכוללים בין היתר, מערכת בקרת אקלים חכמה ומתקדמת, מערכות אוטומציה, גז המפיק מתח גבוה, מערכת המספקת שליטה אבסולוטית על המתקן, ותאורה מיוחדת המתאימה לגידול איכותי ופרודוקטיבי. המתקן אמור לספק כ- 10 טון של חומר אחיד והדיר במשך 365 יום בשנה".

מהם האתגרים העומדים בפני יצרני הקנאביס הרפואי?

"ישנם רבים בשוק שאינם מבינים לחלוטין כיצד השוק הזה צפוי לפעול. פעמים רבות, יזמים השקיעו  בחברות לגידול קנאביס שהיו חסרות ידע וניסיון הכרחי להפקת מוצר איכותי ולכן הפסידו. בכדי לגדל ולייצר קנאביס רפואי צריך המוןידע וניסיון ספציפי. גידול לשימוש רפואי לא דומה לגידול עגבניות או תותים, זה מצריך ידע ומדע מיוחד. "מעבר לכך, צריך להיות בקיא ברגולציה ובחוקים המשתנים כל הזמן, להיות עם היד על הדופק באשר לצרכי השוק ולספק תוצרת איכותית ומושלמת, על פי הצרכים.

"הבשלות יכולה לבוא לידי ביטוי למשל בטכנולוגיות המייעלות את ייצור הקנאביס הרפואי ומביאות את הצמח ואת תהליך המיצוי לאיכות גבוהה לפי תקנים מוגדרים. צריך שיהיה ידע רחב בגידול קנאביס, במורכבות שלו ובפיתוח, כך שיענה על הצרכים הרפואיים ולקבוצה שלנו רקע של כ- 15 שנה בתחום הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם".

כיצד נולד החיבור עם חברת אלויט להקמת החברה והמתקנים?

"חברת אלויט פארמה מפתחת מוצרים רפואיים מבוססי קנאביס והם זקוקים לקנאביס שיש בו אחידות. הם רצו במתקן לגידול קנאביס שיספק להם חומר ברמה הגבוהה ביותר למוצרי הפארמה שלהם וכאן אני נכנסתי לתמונה. איחדנו בין החברות להקמה וניהול המתקן ולייצור החומר האחיד הן לאלויט פארמה והן למפעלים נוספים בישראל ובהמשך גם למדינות נוספות בעולם".

על אילו פיתוחים נוספים אתם עובדים?

"המתקן שלנו עתיד לשמש האב טכנולוגי למיזמים ולסטארט-אפים בתחום הקנאביס הרפואי. לאחרונה, חתמנו עסקה עם חברת גוג'אנו – מהמובילות בעולם בתחום התאורה החכמה להתקנת מערכות תאורה עם מצלמות ואלגוריתמים מתקדמים במתקן. "הקמנו מיזם משותף עם חברת מורז צמחי מרפא העוסקת בקוסמטיקה רפואית ומשווקת בכ- 18 מדינות בעולם, לייצור מוצרי היגיינה וטיפוח מבוססי קנאביס. מיזם דומה עשינו עם חברת בר מגןמהמובילות בארץ בתחום האוכל לבעלי חיים, לפיתוח מזון לבעלי חיים בשילוב קנאביס רפואי. "אנו מחזיקים ב- 30 אחוזים ממיזם  WeNoid.com – פלטפורמה אינטרנטית בהקמת איל זילברמן וד”ר מירי הלפרין-וורנלי המבוססת על חוכמת ההמונים להמלצות על מוצרי CBD, ואנו בשלבי קבלת רישיון בפורטוגל לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי".

למידע נוסף: www.intelicanna.com

טוב לדעת
נגישות