שותפים להצלחה

שותפים להצלחה

בחברת התוכנה הגלובלית 'סאפיינס' משקיעים בעובדים - חברתית ומקצועית: "חשוב לנו שהעובדים ירגישו שהם אינם באים רק למקום עבודה, אלא למקום המאפשר להם לממש את עצמם בפן האישי והמקצועי", אומרת מירב ספירו, מנהלת הגיוס הגלובלית בחברה

מאת: שרלי שטרית (צילומים: יוסי רופמן)
JOBS סחר ועסקים

רפרוף בדף הפייסבוק של חברת 'סאפיינס' (Sapiens careers) מעלה מיד את השאלה מתי הם גם מספיקים לעבוד שם. מדוע? משום שאירועים חברתיים, פעילויות למען הקהילה ופעילויות ספורט ובריאות מתקיימים כדבר שבשגרה, באתרי החברה בארץ ובעולם.

  מירב ספירו

בענף שבו סוגיית השכר וההטבות לא נחשבת כיום כתנאי ראשי בבחירת מקום העבודה – ובסאפיינס מציעים לא פחות מהמתחרים בהייטק – מייחסים רבים מהמועמדים חשיבות קריטית למה שמסביב: פעילויות חברה וגיבוש, מפגשי הדרכה ופיתוח לעובדים, מעורבות קהילתית וכדומה. "מעבר לדברים הבסיסיים שהחברה מספקת לעובדים כגון שכר תחרותי, הטבות המקובלות בענף ההייטק, ארוחות צהריים וערב, מיקום אטרקטיבי בקומפלקס עסקים חדש – הערך המוסף שלנו הוא בפרמטרים נוספים המאפשרים התפתחות אישית ומקצועית, חשיפה גלובלית ועוד", מסבירה מירב ספירו, מנהלת הגיוס הגלובלית בחברה.

לדברים אלו מצטרפת יפה כהן-יפרח, סמנכ"לית השיווק ומנהלת התקשורת הגלובלית, המציינת כי "פעמים רבות חשוב לְמועמדים להצטרף לחברה שיש לה מומנטום חיובי – וסאפיינס היא חברה צומחת, שבשנים האחרונות גדֵלה משמעותית בהכנסותיה וגם מתרחבת בנוכחותה הגאוגרפית". ספירו משלימה: "מכיוון שהחברה מתפתחת, היא משקיעה רבות במערכות למידה מקצועיות וניהוליות. יש כל הזמן למידה והתקדמות, ומכך נגזר ערך מוסף משמעותי לעובד שבוחר להצטרף לחברה כזו".

חיבור גלובלי בפן החברתי

בהיבט החברתי, פעילויות סאפיינס רבות ומפורטות לראווה בניוזלטר שהחברה מפיצה לעובדיה. כך, למשל, במסגרת שבוע איכות הסביבה בחודש יוני התקיימו פעילויות אחידות להדגשת החיבור הגלובלי שבין אתרי החברה בעולם: בישראל הוצגה תערוכת יצירות מחומרים ממוחזרים שהכינו ילדי העובדים, בהודו נטעו עצים בבית ספר, ובפולין התחרו ילדי העובדים בבניית דגם של מחשב מחומרים למיחזור.

    יפה כהן-יפרח

לדברי כהן-יפרח, "מתוך כ-2,500 עובדים שמפוזרים בטריטוריות רבות, יש לנו בישראל כ-900 עובדים, בהודו כ-500 עובדים, בארה"ב כ-600 עובדים וכן הלאה. חשוב לנו שהגלובליות הזו תבוא לידי ביטוי לא רק בפעילותנו כחברה בכל השווקים הללו אלא גם מבחינת העובדים".

ספירו מסבירה כי "מעבר לחשיפה הגלובלית שהעובדים בישראל מקבלים – למשל, נסיעות לאתרי לקוח ולמשרדי החברה – בסאפיינס מקפידים לקיים אירועים חוצי-ארגון כדי שהעובדים בכל מדינה ירגישו שהם חלק מארגון גלובלי בעל קו אחיד. כך, למשל, בכל אחד מאתרינו בעולם מתקיים אירוע שנתי של 'התנעת' השנה החדשה בפורמט אחיד, עם התאמות לוקליות".

דוגמה לכך היא סרטון משעשע שעלה לאחרונה ליוטיוב, שבו עובדים מרחבי העולם רוקדים בכוריאוגרפיה אחידה (בנוסח מאט הארדינג האמריקאי שהצטלם רוקד עם התושבים בשלל ארצות) לצלילי Can't Stop the Feeling של ג'סטין טימברלייק. הסרטון – שאותו פתח רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל החברה, בריקוד – הוקרן בכל אתרי החברה.

"חלק מהתקשורת הפנים-ארגונית שלנו נעשית דרך מסכים שהממוקמים בקפטריות במשרדינו בכל העולם", אומרת כהן-יפרח, "באמצעות מערכת זו אנו מעבירים מסרים אחידים לכלל עובדי סאפיינס ברחבי העולם, או לחלופין מסרים שהם ייחודיים ללוקיישן מסוים. לדוגמה, להעלות למסכים בישראל תמונה מטקס הרמת הכוסית של ראש השנה או טקסים שמקיימים העובדים בהודו".

דוגמה נוספת לחיבור הגלובלי היא בשבוע בריאות שאותו מקיימת החברה במקביל בכל אתריה. במסגרת זו, מתקיימות בדיקות רפואיות ללא עלות לעובדים ומועברות הרצאות בתחום, כמו-גם שיעורים בתחומי ספורט שונים המועברים על-ידי עובדים.

"מה שמייחד אותנו הוא שהרבה מהפעילויות הן פעילויות שנעשות על-ידי העובדים עצמם", מדגישה ספירו, "ובכך אנחנו מאפשרים להם להביא לידי ביטוי גם כישרונות שונים שאינם קשורים למקצוע הישיר שלהם. למשל, הקמנו לאחרונה להקה עם עובדים ששרים ומנגנים, מתקיימת קבוצת כדורסל, שבוע שח-מט ביוזמת עובדים, ועוד".

למידה והתפתחות

סאפיינס משקיעה רבות גם בפן המקצועי: באופן שוטף, מתקיימים קורסים להעמקת המקצועיות בתחומי העיסוק השונים כמו-גם כנסים מקצועיים בארץ ובעולם. בנוסף, מתקיימים באופן קבוע מפגשי מיטאפ (meetup) טכנולוגיים בהשתתפות מרצים חיצוניים, פורומים מקצועיים שונים המובלים על ידי עובדים ועוד.

כחברה גלובלית משקיעה סאפיינס גם בתחום ה-Cross Cultural Awareness. לשם כך, מועברות הדרכות לעובדים בארץ ובעולם על הבדלי תרבות בין מדינות, וכיצד לגשר על הפערים בעבודה היומיומית.

היבט חברתי-מקצועי נוסף, וייחודי לסאפיינס, מקבל ביטוי באופן שבו מצוינים ציוני-דרך מקצועיים. "כחברה שעובדת בצורה פרויקטלית", מסבירה ספירו, "כל פרויקט הוא ארוך-טווח, ויש בו אבני-דרך של עלייה לאוויר. כשמגיעים ל-Go Live, אבן-דרך משמעותית, יש לנו מנהג לציין זאת בצורה חגיגית. מכיוון שאנחנו מחולקים לחטיבות עסקיות, כל חטיבה עושה את זה בדרכה – מצלצול בפעמון או הרמת כוסית ועד לפינוקים לעובדים – ומאחר שזה קורה בזמנים שונים, יש ביטויים לכך לאורך כל השנה".

מתמקדים בילדים ונוער

   עדי טופז

בסאפיינס משקיעים תשומת לב יתרה לכל הקשור במעורבות בקהילה. "אנחנו משקיעים רבות במעורבות בקהילה וחוברים לעמותות ולארגונים בפרויקטים ארוכי-טווח או נקודתיים, כשהמיקוד הוא בפעילות לילדים ונוער", אומרת עדי טופז, מנהלת משאבי אנוש ואחראית על תחום קשרי הקהילה. "עם ארגון 'אור שלום' שהוא בית-אומנה לילדים חוסים, קיימנו יחד עם העובדים מבצע לגיוס תרומות וציוד ללימודים. אנחנו מחוברים גם לאקי"ם, באירועי חג ובפעולות התנדבותיות".

מאחר שמשרדי החברה ממוקמים בחולון, שמים בסאפיינס דגש מיוחד על מעורבות פעילה במרכז הקהילתי 'לזרוס' שבשכונת ג'סי כהן בעיר. קבוצות עובדים פעלו ביום המעשים הטובים לשיפוץ המרכז ובתי ספר בשכונה, עובדים העבירו סדנאות העשרה לתלמידי כיתה ט', והתקיים טורניר קט-רגל בין העובדים לבין ילדי השכונה. "חשוב לנו למצוא את התחומים שהעובדים באמת יתחברו אליהם", מסכמת טופז, "העולם שבו הם יכולים לתרום ולהגיע דרכו לנוער. זה משהו שמאוד מחבר בין העובדים לבין קהילה – ונותן ערך לשני הצדדים גם-יחד".

===========================================================================

היסטוריה של אינטגרציות מוצלחות

חברת סאפיינס, מקבוצת 'פורמולה מערכות', הינה ספקית עולמית של פתרונות תוכנה לשוק הביטוח, המותאמים לתחומי ביטוח אלמנטרי, ביטוחי חיים ופנסיה, ביטוחי משנה ועוד. פתרונותיה מאפשרים לחברות הביטוח לייעל תהליכים עסקיים, להסתגל במהירות לשינויים בתעשייה ולספק שירותים חדשניים ללקוחותיהן.

החברה, המעסיקה כ-2,500 עובדים, מחזיקה 18 משרדים הפרושים ב-13 מדינות ברחבי העולם – מקנדה וארה"ב עד אוסטרליה וסינגפור, ומדנמרק ובלגיה עד טורקיה ופולין. סאפיינס – המשרתת למעלה מ-400 חברות ביטוח בצפון אמריקה, אירופה, אסיה וישראל – הונפקה בשנת 1992, כעשור לאחר הקמתה, וכיום היא נסחרת בבורסה בתל אביב ובבורסת Nasdaq בארה"ב.

כחברה בעלת ותק רב בעבודה עם חברות ביטוח בינלאומיות, ממשלות ובנקים, מאפשרת מומחיותה רבת-השנים של סאפיינס בתחום הביטוח – לצד טכנולוגיה מוכחת והיסטוריה של אינטגרציות מוצלחות בקרב לקוחות בעולם – לסייע בתהליכי מודרניזציה ואוטומציה של תהליכים לספקי ביטוח ולמוסדות פיננסיים בעולם.

===========================================================================

 

תגובות